Ogłoszenia duszpasterskie - 27.01.2019r. - III NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C

1. Gościmy dziś ks. Józefa Trąbkę, kapelana Lubelskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych „ Hospicjum” w Lublinie. Ksiądz Gość dzieli się z nami refleksją nad Słowem Bożym.

2. Dziś po Mszy św. o 16.00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu dzieci z Lublina.

3. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są prace remontowo- budowlane prowadzone przy sanktuarium.

4. Jutro zakończymy Wizytę Duszpasterską w naszej parafii. Osoby, które nie mogły w wyznaczonym czasie przyjąć kapłana z modlitwą, a chcą prosić o błogosławieństwo swojego domu, mogą to uczynić w zakrystii, kancelarii czy telefonicznie. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, z którymi spotkaliśmy się na wspólnej modlitwie błogosławieństwa. Wdzięczni jesteśmy za rozmowy, serdeczność i gościnność. Księżom Infułatowi i Kanonikowi dziękujemy za opiekę i wieczorną posługę duszpasterską w bazylice. Podsumowanie wizyty - w niedzielę 17 lutego podczas każdej Mszy św.

5. Jutro w kancelarii parafialnej w godz. od 16.00 do 18.00 po raz pierwszy dyżur pełnić będzie adwokat. Porady dotyczyć będą prawa świeckiego.

6. W tym tygodniu wypadają pierwsze dni miesiąca. W piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach.

7. Spowiedź w bazylice rano podczas Mszy św. Po południu od 16.00 dla dzieci, a od 17.00 dla kandydatów do bierzmowania i dorosłych.

8. W piątek o godz. 19.30 w Chełmskim Domu Kultury odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu członków rodziny Pospieszalskich. W naszym sanktuarium będziemy gościli artystów o godz. 18.00 zapewnią oprawę muzyczną Mszy św.

9. W sobotę wypada Uroczystość Ofiarowania Pańskiego, zwana inaczej Matki Bożej Gromnicznej. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Każda Eucharystia związana będzie z błogosławieństwem świec. Jest to jednocześnie dzień życia konsekrowanego - będziemy się modlili w intencji naszych sióstr zakonnych.

10. Zapraszamy na nabożeństwo pierwszej soboty - po Mszy św. o godz. 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa oraz piętnastominutowe rozważanie jednej z tajemnic różańcowych.

11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się konferencja formacyjna dla Rodziny Żywego Różańca. Zapraszamy też osoby, które chciałyby dołączyć do tej formacji duchowej.

12. W pierwszym tygodniu ferii od poniedziałku do piątku chcemy przy parafii zorganizować półkolonie dla dzieci ze szkoły podstawowej. Mamy nadzieję, że atrakcje, jakie w związku z tym przedsięwzięciem przygotowujemy, pozwolą naszym młodym parafianom oderwać się choć na kilka godzin od komputera czy telefonu komórkowego. Zapisy od jutra w kancelarii parafialnej. Proszę mieć przy sobie PESEL dziecka.

13. Z myślą już o wakacjach zapraszamy dzieci szkół podstawowych na kolonie letnie, które odbędą się od 1 do 12 lipca nad morzem - w Jarosławcu. Koszt to 1450 zł. Zapisy - w zakrystii i kancelarii. Więcej informacji na stronie internetowej parafii oraz u organizatora kolonii - ks. Pawła.

14. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego sanktuarium szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.