Ogłoszenia duszpasterskie - 24.03.2019r. - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ROK C

1. Ks. Rektor Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie podaje do wiadomości wszystkich wiernych naszej parafii, że za dwa miesiące diakon Tomasz Sawicki, zamieszkały na terenie parafii, przyjmie święcenia kapłańskie. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających przyjęcie Sakramentu Kapłaństwa przez wyżej wymienionego, winien o tym powiadomić miejscowego ks. proboszcza. Ks. Diakon przyjmie święcenia 25 maja, a pierwszą Mszę św. będzie sprawował w bazylice 26 maja o godz. 12.00. Prosząc o modlitwę, serdecznie zapraszamy.

2. Dziś na godz. 19.00 zapraszamy do naszej bazyliki na koncert organowy. Wystąpi Sergey Slizuk z Ukrainy – kompozytor - wokalista – organista. W programie koncertu znajdą się kompozycje organowe samego artysty. Ponadto usłyszymy utwory Jana Sebastiana Bacha.

3. Zachęcamy do praktyk wielkopostnych - udziału w nabożeństwach, postu, wpisania się do księgi abstynencji, jałmużny. W zakrystii przyjmujemy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

4. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w bazylice o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Poczętego Dziecka. Uroczystość składania deklaracji odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 16.00. Druki deklaracji wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zaś po świece zapraszamy jutro przed Mszą św. do zakrystii.

5. Jutro też spotkanie z prawnikiem od godz. 16.00 w kancelarii parafialnej. Osoby potrzebujące porady w zakresie prawa państwowego serdecznie zapraszamy.

6. W czwartek na godz. 18.00 zapraszamy do Sali Różańcowej rodziców dzieci pierwszokomunijnych na kolejne spotkanie formacyjne.

7. 12 kwietnia w naszym mieście odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Szczegóły na plakacie. Zapisy i początek - w Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej.

8. Zapraszamy na Kurs Emaus, rekolekcje, w czasie których można rozkochać się na nowo w Słowie Bożym i doświadczyć Jego mocy. Rekolekcje odbędą się od 26 do 28 kwietnia. Koszt - 60 zł. Warunkiem uczestnictwa jest przeżycie wcześniej Kursu Nowe Życie. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

9. Zapraszamy do kawiarenki na dobrą kawę i kremówki oraz inne ciasta.

10. Bóg zapłać za ofiary złożone na remonty dziś na tacę, jak również do puszki indywidualne czy na konto parafialne.

11. Solenizantom dzisiejszym, wśród których jest nasz ks. Infułat, oraz nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego sanktuarium szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej.