Ogłoszenia duszpasterskie - 26-11.2017r. - NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA ROK A

1. Dziś w Uroczystość Chrystusa Króla. W naszej ojczyźnie przeżywamy pierwszą rocznicę Aktu Zawierzenia Polski Chrystusowi Królowi. Dziś możemy zyskać odpust zupełny odmawiając akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

2. Chełmski teatr „Niemy Krzyk” zaprasza na „Wieczornicę Wołyńską”, która odbędzie się dziś o godz. 19.00 w sali różańcowej przy naszym sanktuarium. Program obejmuje projekcje filmów archiwalnych, piosenki tematyczne oraz wiersze. Wstęp jest wolny

3. W środę na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji ks. Proboszcza z racji jego imienin.

4. W czwartek zapraszamy też na godz.18.00 na Mszę św. za wszystkich zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

5. Duszpasterstwo nauczycieli przy naszym sanktuarium zaprasza na różaniec i Mszę św. w intencji zmarłych nauczycieli dnia 30 listopada na godz. 17.15.

6. W czwartek też u ojców franciszkanów odpust ku czci św. Andrzeja Apostoła. Msza św. o godz 18.00. Jesteśmy zaproszeni.

7. W tym tygodniu wypadają pierwsze dni miesiąca. W pierwszy piątek nie będzie odwiedzin chorych w domach, a tradycyjne kapłani przybędą z posługą w drugi dzień rekolekcji. Spowiedź pierwszopiątkowa podczas każdej Mszy św. Dzieci zapraszamy na godz. 16.00. W pierwszą sobotą 7.30 różaniec, 8.00 Eucharystia, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i 15 min. rozważanie jednej z tajemnic różańca.

8. Za tydzień rozpocznie się Adwent i nowy rok liturgiczny, który będziemy przeżywali pod hasłem „Duch, który umacnia miłość”. Pięknym przygotowaniem do Bożego Narodzenia będą poranne Msze św. Maryjne, zwane Roratami sprawowane o godz.6.00. Od poniedziałku 04 grudnia we wszystkie dni powszednie, od godz. 5.30 będzie kursował autobus Bazylika, tą samą trasą i na takich samych zasadach jak w niedzielę. Serdecznie zapraszamy wszystkich. Prosimy o przychodzenie z lampionami. Jednocześnie będzie zmieniony porządek Mszy św. które będą sprawowane o godz.6.00, 8.00 i 18.00. Dzieci zapraszamy na roraty we wtorki i czwartki na godz.18.00. Prosimy by przynosić ze sobą serduszka ze swoim imieniem i nazwiskiem. Każdego dnia rorat dzieci będą uczestniczyły w losowaniu figury Matki Bożej.

9. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się uroczystość wprowadzenia nowych ministrantów oraz dorosłych lektorów.

10. Na Mszę św. o godz. 18.00 w niedzielę za tydzień zapraszamy uczestników pieszej pielgrzymki na Jasną Górę, a następnie na spotkanie do Sali różańcowej.

11. W kawiarence oraz przy wyjściu z bazyliki możemy zaopatrzyć się w nasze parafialne kalendarze na przyszły rok. Może to być dobry upominek świąteczny np. dla bliskich, którzy wyjechali z naszego pięknego miasta. Cena 5 zł. Ofiarę wrzucamy do tej samej puszki co za prasę.

12. Bóg zapłać Panom Przewodnikom naszego sanktuarium, którzy w ostatnim tygodniu pośpieszyli z pomocą w pracach porządkowych.

13. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę z przeznaczeniem na trwające przy naszym sanktuarium prace remontowo – budowlane. Dobiega końca odbudowa muru wzdłuż ul. Lubelskiej, oraz zamknęliśmy kolejny etap prac w kryptach pod bazyliką, gdzie w ostatnim czasie znaleziono pierścien rodowy bpa Porfyriusza Skabka Ważyńskiego, wielkiego polskiego patrioty, który przyjmował na Górze Chełmskiej Tadeusza Kościuszkę i organizował pomoc dla powstania kościuszkowskiego. Te prace finasowane są z funduszu naszego miasta. Natomiast remont fragmentu elewacji bazyliki finansujemy na chwile obecną ze środków własnych parafii, ponieważ w ostatnim czasie Wojewódzki Konserwator Zabytków w Lublinie zabrał nam przydzielone wcześniej środki w wysokości 20500 zł. Powód to nie dotrzymanie przez parafię terminu zakończenia prac i odmowa jego przedłużenia. Remont tego fragmentu kosztuje 228 tys. zł. Bóg zapłać zatem wszystkim, którzy modlitwą, dobrym słowem i wsparciem materialnym towarzyszą w upiększaniu zewnętrznym Chełmskiej Góry.

14. Członków różnych grup formacyjnych przy parafii serdecznie zapraszamy w dniach 15-16 grudnia do naszego sanktuarium na rekolekcje na temat modlitwy. Jak prowadzić spotkanie modlitewne? Jak w nim owocnie uczestniczyć? Jak korzystać z charyzmatów, tak, by były zbudowanie dla naszej wspólnoty i całej wspólnoty Kościoła? Na te pytania odpowiedzi udziela Kurs Animacji Modlitwy Charyzmatycznej, który stanowi swoiste wprowadzenie w modlitwę osobistą i wspólnotową przeżywaną w wymiarze Pięćdziesiątnicy. Zapisy w kancelarii parafialnej oraz w zakrystii.

15. W Chełmskim Domu Kultury w dniu 14 grudnia ( czwartek) o godz. 19.30 będzie koncert zespołu Good God. Jest to 8-osobowy zespół wykonujący autorskie kompozycje, które można zamknąć w gatunku "chrześcijańskiego reggae". W którym występuje również nasz ks. Paweł. 15. Dochód z koncertu przeznaczony zostanie na ferie zimowe dla dzieci organizowane przy naszej parafii w drugim tygodniu ferii. Rezerwacja w ChDK, lub przez internet.

16. Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie informuje iż w chwili obecnej ma jeszcze możliwość objęcia bezpłatną domową opieką medyczną chorych z chorobami nowotworowymi oraz przewlekłymi.W ramach Zespołu Hospicyjnego bezpłatną opiekę medyczną w domach sprawuje lekarz opieki paliatywnej, pielęgniarka, fizjoterapeuta, psycholog oraz w miarę potrzeb kapelan hospicyjny i pracownik socjalny. Chorym zapewniamy również sprzęt rehabilitacyjny z naszej bezpłatnej wypożyczalni, najbardziej potrzebny i ułatwiający życie.

17. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Parafianom i Gościom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.