Ogłoszenia duszpasterskie - 28-01.2018r. - IV NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B

1. W czwartek zakończyła się Wizyta Duszpasterska w naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim rodzinom z którymi spotkaliśmy się na wspólnej modlitwie błogosławieństwa. Dziękujemy za rozmowy, serdeczność i gościnność. Ks. Infułatowi i ks. Kanonikowi dziękujemy za opiekę i wieczorną posługę duszpasterską w bazylice. Podsumowanie wizyty będzie w niedzielę 11lutego podczas każdej Mszy św.

2. Od jutra do piątku w sali różańcowej będą trwały półkolonie dla dzieci, w których będzie uczestniczyło 55 osób. Każde spotkanie będzie rozpoczynało się o godz. 10.00, a kończyło wspólnym posiłkiem o godz. 14.00.W środę będzie bal przebierańców. Zapraszamy w tym dniu również dzieci, które nie są zapisane na ferie.

3. Jutro też na godz. 10.00 zapraszamy wszystkich emerytów i rencistów oraz osoby nie pracujące, które chciałby pożytecznie w wymiarze duchowym, intelektualnym i fizycznym spędzać czas, na kolejne spotkanie przy parafii, które odbywać się będzie w sali nr 4 obok Bramy Uściługskiej.

4. W tym tygodniu wypadają pierwsze dni miesiąca. W czwartek zapraszamy na 17.30 na nabożeństwo i intencji powołanych do służby Bożej i o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz i intencji osób, które modlą się za siostry zakonne i kapłanów. Potrzeba naszej modlitwy w tej intencji. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w nabożeństwie

5. W piątek wypada Uroczystość Ofiarowania Pańskiego, zwana inaczej Matki Bożej Gromnicznej. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Podczas każdej Eucharystii będzie błogosławieństwo świec. Jest to jednocześnie dzień życia konsekrowanego, będziemy się modlili w intencji naszych sióstr zakonnych.

6. W pierwszy piątek spowiedzi podczas każdej Mszy św. Ze względu na trwające ferie dzieci również zapraszamy na dowolną godzinę na spowiedź.

7. Nabożeństwo pierwszej soboty: o 7.30 modlitwa różańcowa, 8.00 Msza św., po Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu i 15 minutowe rozważanie jednej z tajemnic różańcowych.

8. Rada Parafialna organizuje w dniu 3 lutego w sobotę bezalkoholową zabawę karnawałową dla parafian. Zapraszamy wszystkich: małżeństwa, osoby samotne – dorosłych i młodzież. Zapisy do końca stycznia w zakrystii i kancelarii parafialnej. Przy zapisie wpłacamy 10 zł. na zakup, kawy herbaty, pieczywa. Przychodzimy z własnym koszyczkiem, który dajemy na wspólny stół. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy. Na zabawie będzie przygrywał zespół muzyczny. Zabawa rozpocznie się Mszą św. o godz. 17.00 i potrwa do północy.

9. W przyszłą niedziele po Mszy św. o godz.9.00 konferencja formacyjna dla Rodziny Żywego Różańca. Zapraszamy też osoby, które chciałyby dołączyć do tej formacji duchowej.

10. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzenia Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego sanktuarium szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.