Ogłoszenia duszpasterskie - 04-03.2018r. - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ROK B

1. Zachęcamy do praktyk wielkopostnych, do udziału w nabożeństwach, (za mało jest dzieci na drodze krzyżowej) zachęcamy też do postu, do wpisania się do księgi abstynencji, do jałmużny. W zakrystii przyjmujemy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

2. Wszystkich emerytów i rencistów zapraszamy na spotkania seniorów. W każdy poniedziałek o godz. 10.00 w sali różańcowej. Jutro spotkanie z prawnikiem za tydzień z dietetykiem.

3. Aktor Jerzy Zelnik i kwartet Baltic Neopolis Ensemble będą wykonawcami koncertu pasyjnego „Siedem ostatnich słów Jezusa na krzyżu”. Wydarzenie artystyczne zaplanowano na 11 marca o godzinie 19.00 w naszej Chełmskiej Bazylice Katedralnej. Jest pokazywane w okresie Wielkiego Postu w wybranych 14 katedrach i świątyniach w całej Polsce. Liczba 14 w tytule projektu jest nawiązaniem do 14 stacji Drogi krzyżowej. Koncert będzie się składał z trzech części: koncertu pasyjnego „Siedem ostatnich słów Jezusa na krzyżu”, opartego na medytacji autorstwa ks. Grzegorza Strzelczyka oraz oratorium Josepha Haydna „Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu”, które jest jednym z najbardziej uduchowionych, obrazujących głęboką wiarę w Boga dzieł kompozytora. Dopełnieniem filmowym koncertu będzie prezentacja multimedialna, oparta na filmie „Pasja” Mela Gibsona. Serdecznie zapraszamy wszystkich. Wstęp wolny.

4. 23 marca w naszym mieście odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Szczegóły na plakacie. Zapisy i początek w Parafii Trójcy Przenajświętszej.

5. Z racji zbliżających się misji ks. Proboszcz napisał list do wszystkich Parafian, tam również zawarty jest program. Zwracamy się do Was z prośbą o pomoc w dostarczeniu tego listu do każdej rodziny w parafii. Wystarczy po Mszy św. wejść do zakrystii, wziąć egzemplarze listu dla każdej rodziny w swoim bloku i wrzucić do skrzynki. Wiemy, że to nowa forma komunikacji kapłanów z wiernymi w naszej parafii, ale serdecznie zachęcamy do pomocy, w ten sposób również stajemy się apostołami.

6. Trwamy teraz w 9 tygodniowej nowennie przed Misjami św. Każdego tygodnia omadlając różne intencje. Na czas trwania misji chcemy zaproponować nieustanną modlitwę różańcową, przez 7 dni 24 godziny na dobę. Potrzeba do tego tylko 168 osób. Każda osoba która zadeklaruje swój udział będzie miała do dyspozycji jedną godzinę zegarową, by w tym czasie odmówić jedną część różańca, czyli 5 tajemnic. Intencje modlitewne to o dobre owoce misji. Na pewno najtrudniejsze będą godziny głębokiej nocy, ale ufamy ,że za to owocne. Prosimy o zastanowienie się, a w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie możliwość zapisania się do tego „ maratonu modlitewnego”.

7. Przez całe misje w bazylice będzie znajdowała się duża plansza z widokiem naszego kościoła - jako budowli materialnej. Naszym zadaniem będzie przynieść i przykleić w dowolnym miejscu swoją fotografię, a przez to dać wyraz ,że jestem żywa częścią tego kościoła. Będzie to trwała pamiątka naszego uczestnictwa w Misjach św. i zostanie umieszczona na terenie Góry Chełmskiej. Bardzo prosimy o przygotowanie swojej fotografii.

8. Zapraszamy dzieci szkół podstawowych na kolonie wakacyjne, które odbędą się od 26.06 do 03.07 br. w miejscowości Koninki w Górach Gorcach. Przygotowane są bardzo dobre warunki sanitarne, pełne wyżywienie 3-posiłkowe oraz wiele atrakcji. Szczegóły na plakacie. Koszt wyjazdu to 1100 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii, a szczegółowych informacji udziela ks. Paweł, który jest organizatorem tego wyjazdu.

9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii. Duchową opiekę będą sprawować ks. Proboszcz i ks. Marcin.

10. Zapraszamy do kawiarenki na dobrą kawę i kremówki oraz inne ciasta.

11. Solenizantom dzisiejszym wśród których jest nasz ks. Infułat oraz nadchodzącego tygodnia życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego sanktuarium życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej.