Ogłoszenia duszpasterskie - 06-05.2018r. - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA ROK B

1. Trwają nabożeństwa majowe, na które zapraszamy dziś i każdego dnia o godz. 17.30.

2. Wszystkich emerytów, rencistów i osoby starsze, dysponujących czasem, zapraszamy na cotygodniowe spotkania. Początek o godz. 10.00 w sali różańcowej.

3. W naszym sanktuarium jutro podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlili się w intencji ks. kan. Stanisława z racji imienin. Serdecznie zapraszamy!

4. We wtorek Uroczystość św. Stanisława - biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i naszej Archidiecezji. Jest to również dzień imienin naszego Pasterza - abpa Stanisława Budzika. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. zbiorowa przez wstawiennictwo św. Stanisława. Intencje możemy składać w zakrystii.

5. Wszystkich nauczycieli zapraszamy w najbliższą środę na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej spotkanie w bibliotece parafialnej w sali nr 2 w podcieniach.

6. W piątek o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. z racji Dnia Patrona Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy również wszystkich absolwentów.

7. Wieczorem po Mszy św. zapraszamy rodziców i młodzież klas VII szkoły podstawowej oraz kl. II gimnazjum na spotkanie w sprawie składania deklaracji do Sakramentu Bierzmowania.

8. W sobotę na godz.11.00 zapraszamy rodziców ministrantów. Spotkanie w sali nr 4 w podcieniach.

9. Za tydzień uroczystość Pierwszej Komunii św. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 - Msza św. o godz. 12.00. W pozostałe niedziele maja odbędą się Komunie św. dzieci z innych szkół. W związku z tym osoby, które lubią modlić się podczas Mszy św. o godz. 12.00, a nie są zainteresowane udziałem w tych uroczystościach, prosimy, by do końca miesiąca wybrały sobie inną godzinę spotkania z Bogiem.

10. W niedzielę za tydzień zapraszamy na pierwszy w tym roku Różaniec Fatimski - początek o godz.17.30. Prosimy o przyniesienie lampionów. Światło świec towarzyszy wszystkim procesjom w Fatimie. Lampiony będą również rozprowadzane przed bazyliką. Nabożeństwo majowe odprawimy w czasie procesji maryjnej, a Msza św. wieczorna będzie nie o godz. 18.00, a o 19.00.

11. Służba liturgiczna za tydzień będzie rozprowadzała kremówki. Dochód przeznaczony będzie na wakacyjny wyjazd ministrantów i lektorów.

12. Za tydzień o godz. 12.00 doroczny odpust w Parafii Rozesłania św. Apostołów. Ks. Dziekan serdecznie zaprasza.

13. Wszystkim, którzy dawno nie byli u spowiedzi, przypominamy, że przykazanie kościelne mówi o obowiązku spowiedzi przynajmniej raz w roku w czasie wielkanocnym. Okres wielkanocny dobiega końca, zostały więc już tylko dwa tygodnie.

14. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wszelkiego dobra, wszystkim zaś Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego sanktuarium szczęśliwego tygodnia.