Ogłoszenia duszpasterskie - 24-06.2018r. - XII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać nauczycielom, którzy przez cały miniony rok szkolny udzielali nieodpłatnie korepetycji dzieciom i młodzieży: Marii Kupracz, Monice Chmielowiec, Annie Kosteckiej, Danucie Potapiuk, Pawłowi Mroczkowi, Jerzemu Świerkowskiemu.

2. Na stoliku przy wyjściu z bazyliki jest wyłożona księga Chełmskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę. Po zakończeniu Mszy św. każdy będzie mógł wpisać do niej intencję, w której pielgrzymi będą się modlić na pątniczym szlaku. Składając ofiarę do znajdującej się tam puszki wesprzemy to dzieło.

3. Jutro 25. dzień miesiąca - o godz. 17.30 zapraszamy na modlitwę wszystkich, którzy podjęli Duchową Adopcję Poczętego Dziecka oraz tych, którzy modlą się o dar potomstwa, utracili dziecko na skutek poronienia i wszystkich czujących potrzebę wynagrodzenia za grzech aborcji.

4. Od jutra przez całe wakacje w dni powszednie podczas Mszy św. wieczornych nie będzie homilii.

5. Przypominamy, że w bazylice funkcjonuje zamykany konfesjonał, który mieści się w dawnym apostolstwie książki. Przeznaczony jest do spowiadania się dla osób niedosłyszących. W dzień powszedni kapłani pełnią dyżur w konfesjonale od godz. 17.30.

6. W piątek Uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze św. w naszym sanktuarium o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. W tym dniu odbędą się uroczystości odpustowe w parafiach w Turowcu i Świerżach. Główne Msze św. o godz. 12.00. Jesteśmy zaproszeni.

7. O godz. 17.00 zapraszamy na drogę krzyżową po naszej Chełmskiej Kalwarii.

8. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę. Przeznaczone są na trwające przy sanktuarium remonty, zwłaszcza elewacji bazyliki. Dziękujemy również tym, którzy przesyłają ofiary na konto parafialne. Przypominamy, że w każdą środę wieczorem modlimy się za wszystkich dobrodziejów sanktuarium.

9. Owocem Ducha jest miłość - pod takim hasłem wyrusza 40. Piesza Pielgrzymka z Lublina i Chełma na Jasną Górę. Osoby, które w tym roku wybierają się na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy, mogą zapisywać się w kancelarii parafialnej. Zachęcamy serdecznie wszystkich, zwłaszcza młodych i tych, którzy nigdy nie skorzystali z tej formy pielgrzymowania. Kierownikiem chełmskiej pielgrzymki będzie nasz ks. Jan.

10. W minionym tygodniu z grona parafian odeszli do wieczności: śp. Jacek Pętlak lat 69, Roman Bartczak lat 87, Zofia Policha lat 86. Polećmy ich dusze i dusze naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …..

11. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, wszystkim Gościom, Pielgrzymom, Parafianom oraz Sympatykom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej, tym zaś, którzy wyjeżdżają na wakacje, dobrego i bezpiecznego wypoczynku. W wakacje Kawiarenka na Górce czynna będzie codziennie. Zapraszamy!