Ogłoszenia duszpasterskie - 05.05.2019r. - III NIEDZIELA WIELKANOCNA ROK C

Nadrzędna kategoria: Aktualności
Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Opublikowano: niedziela, 05 maj 2019 01:49
Administrator
Odsłony: 658

1. Przed ołtarzem wyeksponowana jest księga Pisma św. Dziś w Kościele rozpoczynamy XI Ogólnopolski Tydzień Biblijny i III Narodowy Dzień Czytania „Pisma Świętego” pod hasłem Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego. Tydzień Biblijny ma pomóc wiernym w lepszym zaprzyjaźnieniu się z Pismem Świętym jako źródłem wiary chrześcijańskiej i naszej kultury europejskiej. Zachęcamy więc do indywidualnej lektury i w tym tygodniu szczególnie do częstszego sięgnięcia do Słowa Życia.

2. W poniedziałek rozpoczynamy Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy prowadzone przez Odnowę w Duchu Świętym „Wolni w Chrystusie”. Odbywać się będą przez siedem poniedziałków w Sali Różańcowej. Jeżeli ktoś pragnie ożywić swoją wiarę w taki właśnie sposób, serdecznie zapraszamy. Zapisy przyjmowane są w kancelarii lub zakrystii. Szczegóły - na plakatach.

3. Jutro po Mszy św. wieczorem na spotkanie na plebanii zapraszamy Radę Parafialną.

4. We wtorek w wigilię św. Stanisława zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. z racji imienin ks. kan. Stanisława Tujaka.

5. W piątek odwiedziny chorych w domach od godz. 9.00.

6. W sobotę od godz. 9.00 do 10.30 spowiedź dzieci i rodziców z racji rocznicy I Komunii św.

7. W niedzielę za tydzień podczas Mszy św. o godz. 12.00 dzieci kl. IV wraz ze swoimi najbliższymi podziękują za rok przyjmowania Komunii św. Osoby, które lubią uczestniczyć w Eucharystii o tej godzinie, a nie są związane z tą uroczystością, prosimy, by wybrały inną godzinę.

8. Za tydzień, Mszą św. o godz. 16.00, rozpoczynamy w naszym mieście Dni Kultury Chrześcijańskiej organizowane przez Civitas Christiana. Eucharystii będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. prałat Ryszard Winiarski. Śpiew liturgiczny poprowadzi Archidiecezjalny Chór Chłopięco – Męski „Pueri Cantores Lublinenses” pod dyrekcją ks. Atilli Hontiego. Po Eucharystii zapraszamy na krótki koncert tego liczącego ok. 70 osób chóru. Przez cały dzień będzie też można zakupić płyty z pieśniami w wykonaniu naszych gości.

9. Za tydzień na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Przewodników Sanktuaryjnych, a po niej spotkanie w domu pielgrzyma.

10. Informujemy, że otwarta jest brama do ogrodu przy pałacu biskupim, gdzie znajduje się parking trawiasty. Tam również możemy parkować. Wjazd jak do przedszkola. Prosimy, by na tej drodze wyjazdowej nie parkować aut.

11. Za trzy tygodnie w sobotę 25 maja w archikatedrze w Lublinie przyjmie święcenia dn Tomasz Sawicki. Organizujemy na te uroczystość wyjazd autokarowy. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do zapisywania się w zakrystii i kancelarii. Koszt 20 zł.

12. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, wszystkim zaś Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego sanktuarium - szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.