Ogłoszenia duszpasterskie - 12.05.2019r. - IV NIEDZIELA WIELKANOCNA ROK C

Nadrzędna kategoria: Aktualności
Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Opublikowano: niedziela, 12 maj 2019 04:04
Administrator
Odsłony: 805

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Dziękujemy Bogu za powołania do kapłaństwa i do zakonu z naszej parafii. Dziękujemy Rodzicom kapłanów i sióstr zakonnych. Przez cały tydzień będziemy modlili się szczególnie w intencji powołanych i o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu z naszej parafii.

2. Już za niecałe dwa tygodnie, w sobotę 25 maja o godz. 10.30 w archikatedrze w Lublinie, odbędą się święcenia kapłańskie. Wśród nowo wyświęconych będzie nasz rodak - diakon Tomasz Sawicki. Organizujemy na tę uroczystość wyjazd autokarowy. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do zapisywania się w zakrystii i kancelarii. Koszt: 20 zł.

3. Gościmy dziś ks. Attillę Hontiego - dyrygenta Archidiecezjalnego Chóru Chłopięco – Męskiego „Pueri Cantores Lublinenses. Przez cały dzień będzie głosił do nas homilie, a po Mszach św. można zakupić płyty z pieśniami w wykonaniu chóru. Msza św. o 16.00 zainauguruje XVI Dni Kultury Chrześcijańskiej w naszym mieście. Po Eucharystii zapraszamy na krótki koncert goszczącego u nas chóru. W tym roku będziemy gościli w naszym mieście; Magdalenę Ogórek, Cezarego Pazurę, Rafała Cieszyńskiego. Szczegółowy program tej najdłuższej w Polsce imprezy kulturalnej na tablicy ogłoszeń.

4. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Lubelskiego Seminarium Duchownego, stąd obecność pośród nas alumna Mateusza Liska.

5. Za wieszczem narodowym Adamem Mickiewiczem powtarzamy „… lecz nie dozwolę bluźnić imienia Maryi!” I dziś rozpoczynamy dziewięciodniową modlitwę ekspiacyjną za znieważenie ikony Matki Bożej Częstochowskiej i innych znaków religijnych. Będą to suplikacje połączone z nabożeństwem majowym, na które zapraszamy każdego dnia o godz. 17.30. Zachęcamy też by o godz. 21.00 w czasie Apelu Jasnogórskiego przez ten czas zapalić światło w oknie jako znak przeprosin. Na zakończenie nowenny w poniedziałek 20 maja zapraszamy na godz.20.30 z lampionami na modlitwę różańcową i zakończymy ją Apelem Jasnogórskim.

6. Jutro 13 maja, zapraszamy więc na pierwszy w tym roku Różaniec fatimski. Początek o godz. 17.30. Przynieśmy ze sobą lampiony (będzie można też je nabyć przed bazyliką). Zmieniony zostanie porządek modlitwy. O godz. 17.30 Msza św., w czasie której będą czytane intencje, po Eucharystii nabożeństwo fatimskie i procesja z lampionami. Zakończenie - w bazylice odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

7. We wtorek zapraszamy na modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała, którą tradycyjnie poprowadzi ks. Krzysztof Kralka. Początek o godz. 17.15. Intencje modlitewne możemy składać w zakrystii lub do puszki.

8. Od najbliższej soboty udostępniamy zwiedzającym krypty, które znajdują się pod bazyliką. Wciąż prowadzone są w nich prace, stąd dostępne będą tylko w sobotę i w niedzielę w godz. od 10.00 do 18.00. Dyżury w nich w najbliższym czasie będzie pełniła Rada Parafialna.
Jeśli ktoś chciałby dołączyć do tej posługi, prosimy o kontakt w zakrystii.

9. W sobotę po raz kolejny Noc Kultury. Na Górze Chełmskiej do godz. 22.00 stwarzamy możliwość obejrzenia panoramy miasta z dzwonnicy. Ponadto o godz. 20.00 w sali różańcowej odbędzie się premierowa projekcja filmu dokumentalnego opowiadającego o naszych kryptach (seans potrwa prawie 20 minut).

10. Za tydzień w niedzielę o godz. 12.00 w naszym sanktuarium odbędzie się I Komunia św., do której w tym roku przystąpi 68 dzieci.

11. Organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Częstochowy na zjazd Rodziny Żywego Różańca. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Propozycja skierowana dla wszystkich. Koszt: 70 zł. Zapisy przyjmowane są w zakrystii lub kancelarii.

12. Młodzież serdecznie zachęcamy do wyjazdu nad Lednicę na Spotkanie Młodych w dniach 31 maja - 2 czerwca. Po drodze zaplanowano pobyt w sanktuarium Matki Bożej w Licheniu (tam też przewidziano nocleg). Koszt wyjazdu: 190 zł. Informacje u ks. Tomasza. Zapisy - w kancelarii i w zakrystii.

13. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wszelkiego dobra, a wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego sanktuarium szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.