Ogłoszenia duszpasterskie - 16.06.2019r. - UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ ROK C

Nadrzędna kategoria: Aktualności
Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Opublikowano: niedziela, 16 czerwiec 2019 00:36
Administrator
Odsłony: 754

1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W naszym sanktuarium uroczystość Złotego Jubileuszu ks. kan. Stanisława Tujaka. Msza św. dziękczynna o godz.12.00. Serdecznie zapraszamy.

2. Zakończył się trwający rok Kurs Ceremoniarza dla lektorów. Wczoraj trzech z naszego sanktuarium otrzymało posługę z rąk ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika. Są to: Jakub Pożaroszczyk, Jakub Trus, Mateusz Łuszczyk.

3. Od dziś wyłożona jest księga intencji pielgrzymki rowerowej, która po raz kolejny wyruszy z naszego miasta do Częstochowy. Zachęcamy do wpisywania swych intencji, w których pielgrzymi będą modlić się na trasie i przed tronem Pani Jasnogórskiej. Są jeszcze wolne miejsca na taką formę pielgrzymowania. Osoby zainteresowane odsyłamy na stronę internetową.

4. Jutro na godz. 17.00 zapraszamy do sali różańcowej osoby, które należą do orszaku procesyjnego, oraz wszystkich, którzy chcieliby włączyć się do posługi noszenia obrazów i chorągwi podczas procesji.

5. W środę zapraszamy na ostatnią przed wakacjami, modlitwę uzdrowienia duszy i ciała, która poprowadzi ks. Krzysztof Kralka. Początek Nowenna do Matki Bożej Chełmskiej o godz.17.15. Zapraszamy.

6. W środę też zakończenie roku szkolnego. Przypominamy dzieciom i młodzieży o obecności na Mszy św. dziękczynnej i o spowiedzi. Czy to rano czy wieczorem od godz.17.15.

7. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. Msze św. w bazylice o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Centralne uroczystości rozpoczną się o godz. 10.30 w Parafii pw. Rozesłania św. Apostołów pod przewodnictwem ks. bpa Mieczysława Cisły. Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w strojach komunijnych prosimy, by udały się bezpośrednio na centralne uroczystości. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w procesji.

8. Wieczorem w Boże Ciało w nowym amfiteatrze w Kumowej Dolinie od godz. 19.00 rozpocznie się Koncert Chwały. Śpiewem, modlitwą, Słowem Bożym i katechezą będziemy uwielbiali Pana Boga. Na scenie wystąpi Heaven Up. Zostaną uruchomione specjalne linie autobusowe, które będą dowoziły i odwoziły uczestników koncertu. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

9. Msze św. i procesje Oktawy Bożego Ciała będą odbywały się w naszych parafiach. W piątek - w Parafii pw. św. Matki Teresy z Kalkuty, w sobotę - w Parafii pw. św. Kazimierza. Początek o godz. 18.00.

10. Za tydzień w niedzielę w naszym sanktuarium tradycyjnie wypadają obchody Oktawy Bożego Ciała. Zapoczątkuje je procesja eucharystyczna, która wyruszy o godz. 11.30. Po niej w bazylice Msza św., która rozpocznie się ok. godz. 12.30. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Dzieci komunijne zapraszamy w strojach. W tym dniu kazanie głosił będzie ks. Sylwester Brzozowski - notariusz Kurii Metropolitalnej w Lublinie.

11. Taca za tydzień w całości przeznaczona będzie na prace remontowo - budowlane prowadzone przy bazylice. Za wszystkich ofiarodawców modlimy się za przyczyną Matki Bożej Chełmskiej w każdą środę.

12. 30 czerwca w niedzielę w Kumowej Dolinie odbędzie się koncert Piotra Rubika. To znaczące wydarzenie artystyczne w naszym mieście. Ma ono patronat honorowy Arcybiskupa Lubelskiego. Zachęcamy do udziału. Bilety do nabycia w CHDK-u. W przypadku biletów grupowych możliwe są ulgi.

13. W dniach 1 - 2 lipca wszystkich nauczycieli czynnych i emerytów zapraszamy do Częstochowy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli, połączoną z ciekawymi konferencjami. Koszt udziału - ok. 180 zł (uzależniony od liczby uczestników). Zapisy przyjmujemy do 23 czerwca (przedpłata wynosi 100 zł). Szczegółowy program pielgrzymki wywieszony jest na tablicy ogłoszeń. Serdecznie zapraszamy pedagogów.

14. Serdecznie zapraszamy do naszej kawiarenki. Przypominamy też, że w godz. od 10.00 do 18.00 czynne są krypty.

15. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia i opieki Matki Bożej Chełmskiej.