Ogłoszenia duszpasterskie - 23.06.2019r. - XII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C

Nadrzędna kategoria: Aktualności
Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Opublikowano: niedziela, 23 czerwiec 2019 23:54
Administrator
Odsłony: 984

1. Decyzją ks. abpa Stanisława Budzika w naszej parafii nastąpiły zmiany personalne kapłanów. Po 5 latach posługi odchodzi ks. Marcin Chmiel, który zostaje skierowany do Parafii św. Agnieszki w Lublinie. Po 4 latach posługi odchodzi ks. Karol Jędrusiak i zostaje skierowany na roczny urlop zdrowotny. Msza św. dziękczynna będzie sprawowana w przyszłą niedzielę o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy. Do posługi w sanktuarium zostaje skierowany tylko jeden kapłan - nowo wyświęcony ks. Szymon Majewski pochodzący z Łęcznej oraz na roczną praktykę ks. diakon Michał Myśliwiecki. Przywitanie nowych duszpasterzy w sobotę w Uroczystość Piotra i Pawła podczas Mszy św. o godz. 9.00. Nasz rodak ks. Tomasz Sawicki został posłany do Parafii Miłosierdzia Bożego w Puławach.

2. Gościmy dziś pośród nas ks. Sylwestra Brzozowskiego – notariusza w Kurii Metropolitalnej, który przez cały dzień dzieli się z nami refleksją nad Słowem Bożym.

3. Trwa Oktawa Bożego Ciała w naszym mieście. Dziś stacja w naszym sanktuarium. O godz. 11.30 wyruszy procesja do czterech ołtarzy, a po niej Msza św. w bazylice ok. godz. 12.20. W kolejne dni o godz. 18.00 modlitwy w innych parafiach. Jutro w Parafii Miłosierdzia Bożego, połączona z peregrynacją figury św. Michała Archanioła z Gargano, we wtorek – w Parafii Chrystusa Odkupiciela, w środę - św. Ducha, w czwartek - zakończenie z błogosławieństwem wianków u oo. franciszkanów w małym kościółku. Również u nas podczas Mszy św. o godz. 18.00 błogosławieństwo wianuszków.

4. Jutro od godz. 16.00 w kancelarii parafialnej będzie pełnił posługę Pan Prawnik, udzielając porad w zakresie prawa świeckiego.

5. Jutro na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w Dniu Imienin ks. Jana.

6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Porządek Mszy św. tak jak w dzień powszedni. W tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. Na godz. 17.00 również w piątek zapraszamy na drogę krzyżową po naszej kalwarii.

8. W piątek też podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlili się w intencji ks. Pawła w wigilię Jego imienin.

9. W sobotę Uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze św. w bazylice o godz. 7.00, 9.00 i 16.00. Zapraszamy. W dekanacie odpusty w Turowcu i w Świerżach. Sumy o godz. 12.00. Jesteśmy na nie zaproszeni.

10. W sobotę od godz. 11.00 w kancelarii będzie przyjmowała Pani Prawnik udzielając porad w zakresie prawa kanonicznego.

11. Rozpoczęły się wakacje. Składamy serdeczne podziękowanie nauczycielom , którzy przy naszym sanktuarium, przez cały rok udzielali nieodpłatnie korepetycji z języka polskiego, angielskiego, matematyki i chemii.

12. W czasie wakacji dni powszednie nie będzie homilii.

13. W czasie wakacji nasza kawiarenka „ Na Górce” otwarta będzie codziennie.

14. Siostry Benedyktynki Misjonarki z Puław zapraszają na pielgrzymkę do Gruzji i Armenii w dniach 4-14 sierpnia. Koszt 4280 zł i 150 E. Są jeszcze wolne miejsca. Szczegółowy program na tablicach ogłoszeń i stronie fb parafii. Informacje i zapisy w zakrystii i kancelarii.

15. Decyzją biskupów polskich dziś we wszystkich kościołach naszej Ojczyzny śpiewane są Suplikacje w duchu wynagrodzenia za wszystkie profanacje Mszy św. procesji, obrazu Matki Bożej Częstochowskiej i figur świętych.

16. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask, wszystkim zaś Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.