Ogłoszenia duszpasterskie - 30.06.2019r. - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C

Nadrzędna kategoria: Aktualności
Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Opublikowano: niedziela, 30 czerwiec 2019 00:14
Administrator
Odsłony: 902

1. Dziś w amfiteatrze w Kumowej Dolinie o godz. 19.00 koncert w wykonaniu Piotra Rubika. Wystąpi ponad 60 artystów. Patronat honorowy objął ks. abp Stanisław Budzik.

2. W poniedziałek o godz. 5.00 nad ranem wyruszy na Jasną Górę Pielgrzymka Nauczycieli z naszego miasta. Przewodniczy jej ks. Tomasz Atras - wikariusz z Parafii Trójcy Przenajświętszej.

3. Wieczorem o godz. 19.00 w poniedziałek pod opieką ks. Pawła i wolontariuszy na dwunastodniowy wypoczynek do Jarosławca nad morzem udadzą się dzieci.

4. We wtorek o godz. 18.00 w bazylice będziemy modlili się w intencji ks. Tomasza w wigilię imienin. Serdecznie zapraszamy!

5. W środę o godz.12.00 zapraszamy na Mszę św. za pomordowanych w Kumowej Dolinie.

6. W środę w archikatedrze w Lublinie o godz. 19.00 odbędą się doroczne uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Płaczącej. W tym roku mija 70 lat od Cudu Lubelskiego. Ks. Arcybiskup serdecznie zaprasza.

7. W czwartek o godz. 5.00 z naszego sanktuarium wyruszy pielgrzymka do Włoch. Pielgrzymi polecają się modlitwie. Opiekunami duchowymi będą ks. Proboszcz i ks. Marcin.

8. W Lublinie trwa Europejski Zjazd Chórów „Pueri Cantores” z racji 450. rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej. W piątek chóry będą koncertowały w pięciu ośrodkach archidiecezji. Jednym z nich jest nasza bazylika. Przybędą dwa chóry chłopięco – męskie i o godz. 19.00 odbędzie się piękny koncert. Serdecznie zapraszamy.

9. Instytut Zdrowia „Concordia” zaprasza do biblioteki przy naszym sanktuarium na wykład poświęcony zastosowaniu nauk św. Hildegardy przez osoby chore na cukrzycę. Wykład poprowadzi w najbliższy piątek 5 lipca o godzinie 16.00 Zbigniew Łazowski – dietetyk, specjalista medycyny hildegardowej. Wstęp wolny. Instytut działa przy naszym sanktuarium i zaprasza do korzystania z indywidualnych konsultacji, porad. Informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń.

10. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na godz. 17.30 na nabożeństwo w intencji powołanych do służby Bożej, nowych powołań oraz osób, które modlą się za powołanych. Będziemy tez modlili się w intencji kapłanów siejących zgorszenie oraz za ich ofiary.

11. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź w bazylice podczas porannych Mszy św. oraz od godz. 17.30. W czasie wakacji nie ma odwiedzin chorych w domach.

12. Nabożeństwo pierwszej soboty: godz. 7.30 - różaniec, 8.00 - Msza św., a po niej ok. piętnastominutowe nabożeństwo.

13. We wszystkie niedziele lipca w naszym sanktuarium o godz. 19.00 odbędzie piękne wydarzenie artystyczne Wieczory organowe na Górze Chełmskiej. W niedzielę za tydzień wystąpi duet organowy z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie - Karolina Karkucińska i Maciej Wota. Przedsięwzięcie jest możliwe dzięki dotacji Departamentu Kultury Miasta Chełm. Zapraszamy wszystkich. Wstęp wolny.

14. Ze względu na to, że po zmianach personalnych w naszym sanktuarium będzie posługiwał jeden kapłan mniej, nie wiedząc o tym przyjęliśmy więcej intencji mszalnych. W związku z tym może tak się zdarzyć, że niektóre intencje mogą być tu odczytywane i omadlane, natomiast odprawiane będą przez jednego z naszych kapłanów przebywającego na urlopie. Jeśli chodzi o Msze św. od uczestników pogrzebów, przez najbliższe miesiące będą sprawowane we Mszy św. zbiorowej w środy i odczytywane podczas nabożeństwa o godz.17.30.

15. Osoby, które w tym roku wybierają się na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy, mogą zapisywać się w kancelarii parafialnej. Pielgrzymi wyruszą z Chełma już po raz czterdziesty – w tym roku pod hasłem: W mocy Ducha św. Przewodnikiem pielgrzymki będzie ks. Mariusz Kruk z Parafii Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy zwłaszcza młodzież do tej formy spędzenia kilku dni wakacji jako rekolekcji w drodze. Koszt: 75 zł. Istnieje możliwość zniżek. Jest też fundusz pomocy pielgrzymom Idę z Tobą przez złożenie swojej intencji, w której będą się modlić uczestnicy pielgrzymki. W ten sposób, nie mogąc osobiście brać udziału w pielgrzymce, można uczestniczyć w niej duchowo. Informacje szczegółowe dostępne są w kancelarii. Pielgrzymka chełmska przez pierwsze sześć dni wymaga ogromnego zaangażowania przewodnika, który odpowiada za logistykę tego przedsięwzięcia. Od kilku lat zmniejsza się liczba pątników z Chełma, dlatego otrzymujemy z Lublina propozycję, by zamknąć oddzielną trasę dla grup 17. i 18. i rozpoczynać nie 1 a 3 sierpnia razem z Lublinem. Wtedy pielgrzymi mieliby trasę krótszą o dwa dni. Bronimy się jeszcze w tym roku. Od Waszego zatem zainteresowania pielgrzymką i uczestnictwa zależy przyszłość Chełmskiej Pieszej Pielgrzymki.

16. Siostry Benedyktynki Misjonarki z Puław zapraszają na pielgrzymkę do Gruzji i Armenii w dniach 4-14 sierpnia. Koszt 4280 zł i 150 E. Są jeszcze wolne miejsca. Szczegółowy program na tablicach ogłoszeń i stronie fb parafii. Informacje i zapisy w zakrystii i kancelarii. Ks. Proboszcz będzie przewodnikiem duchowym.

17. Zapraszamy do Kawiarenki na Górce, która otwarta jest codziennie od 10.00 do 18.00, a w niedziele od 8.00 do 19.30.

18. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Gościom i Parafianom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.