Ogłoszenia duszpasterskie - 04.08.2019r. - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C

Nadrzędna kategoria: Aktualności
Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Opublikowano: niedziela, 04 sierpień 2019 04:04
Administrator
Odsłony: 739

1. Gościmy dziś s. Magdalenę niedawno posługującą w naszym sanktuarium, a od dwóch lat misjonarkę w Brazylii. Podzieli się z nami refleksją o życiu misyjnym. Prosząc o modlitwę, zwróci się też do nas z prośbą o wsparcie materialne.

2. Trwa Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Z ziemi chełmskiej uczestniczy w niej ok. stu osób. Pielgrzymi wszystkich pozdrawiają i zapewniają o modlitwie. Codziennie o godz. 21.00 w kościele pw. Rozesłania św. Apostołów odprawiany jest Apel Jasnogórski jako przejaw łączności duchowej z pielgrzymami.

3. Konferencja dla Rodziny Kół Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

4. We wtorek Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. w bazylice o godz.7.00, 9.00, 16.00 i 18.00.

5. Przypominamy o stroju do kościoła, by był godny tego miejsca. Jeśli jest potrzeba, prosimy o użycie pelerynek wyłożonych przy wejściach do bazyliki.

6. Sierpień w Polsce od wielu lat przeżywany jest jako miesiąc abstynencji, w którym wielu naszych rodaków powstrzymuje się całkowicie od spożywania alkoholu. Niektórzy wpisują się do ksiąg trzeźwościowych wystawionych w tym czasie w kościołach. W naszej bazylice księga wyłożona jest przy wyjściu głównym.

7. Zapraszamy do kawiarenki i do krypt.

8. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Parafianom, Sympatykom, Gościom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.