Ogłoszenia duszpasterskie - 11.08.2019r. - XIX NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C

Nadrzędna kategoria: Aktualności
Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Opublikowano: niedziela, 11 sierpień 2019 03:01
Administrator
Odsłony: 766

1. We wtorek zapraszamy na Różaniec Fatimski o godz. 17.30. Prosimy o przyniesienie ze sobą lampionów.

2. We wtorek wypada 78. rocznica męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbego - wielkiego czciciela Matki Bożej Niepokalanej. Niech będzie ona dla nas zachętą do większej pracy nad sobą w pobożności maryjnej i w trosce modlitewnej o pokój, zgodę i szacunek w naszej ojczyźnie.

3. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej. Porządek Mszy św. tak jak w niedzielę. Podczas każdej Eucharystii błogosławieństwo ziół i kwiatów.

4. W tym dniu odbędą się odpusty w dekanacie, w parafiach Chrystusa Odkupiciela i w Klesztowie. Sumy o godz. 12.00. Księża proboszczowie serdecznie zapraszają.

5. W czwartek przypada też 99. rocznica Cudu nad Wisłą.

6. Przypominamy, że w naszym sanktuarium codziennie o godz. 12.00 odmawiana jest modlitwa różańcowa, która prowadzi Rodzina Żywego Różańca. Zapraszamy.

7. Trwają zapisy na Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Jest to cykliczne wydarzenie organizowane w Garbowie (na terenie przy kościele parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego) przez Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej. Tegoroczne Spotkanie Młodych odbędzie się w dniach 22 - 25 sierpnia pod hasłem Uwolnij się. Jego uczestnicy będą mogli doświadczyć radości z wiary przeżywanej we wspólnocie oraz pogłębić swoją relację z Chrystusem. Będzie to również okazja do nawiązania nowych znajomości i spotkania dawno niewidzianych przyjaciół. Młodzi będą uczestniczyć w konferencjach, spotkaniach w grupach, adoracjach, Eucharystii oraz w radosnej zabawie, których tematyka nawiązywać będzie do hasła głównego, a celem będzie poznanie prawdziwej miłości, jaką oferuje nam Chrystus. Serdecznie zachęcamy młodzież. Informacji udziela ks. Jan odpowiedzialny za to wydarzenie.

8. W kawiarence można nabyć wiele ciekawych wydawnictw. Polecamy tomik poezji Dotknąć ciszy s. Marii – Barbary Handerskiej - jadwiżanki pochodzącej z naszej parafii. Zbiór ten może stanowić nieocenioną pomoc w modlitwie, jest również cegiełką na remonty w sanktuarium. Koszt 10 zł. Ks. dr Zbigniew Jaworski, nasz były wikariusz, wydał księgę pamiątkową pt. Święta miłości kochanej Ojczyzny. Zainteresowanym polecamy także płytę Mariusza Mędrzaka, który przed kilkoma tygodniami gościł w naszym sanktuarium. Warto już teraz zakupić kalendarz na przyszły rok z pięknymi zdjęciami naszej świątyni.

9. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych darów, a wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymującym do naszego sanktuarium szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.