Ogłoszenia duszpasterskie - 29.12.2019r. - ŚWIĘTEJ RODZINY ROK A

Nadrzędna kategoria: Aktualności
Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Opublikowano: sobota, 28 grudzień 2019 21:28
Administrator
Odsłony: 601

1. We wtorek ostatni dzień roku kalendarzowego. Na godz. 17.30 zapraszamy do bazyliki na nabożeństwo dziękczynne za kończący się rok, a o godz. 18.00 Mszę św. z podsumowaniem życia duchowego i materialnego parafii.

2. W środę pierwszy dzień nowego roku i Uroczystość św. Bożej Rodzicielki. Zamiast homilii podczas każdej Mszy św. będziemy uczestniczyć w nabożeństwie eucharystycznym.

3. W tym tygodniu wypadają pierwsze dni miesiąca. Czas nabożeństw nie ulegnie zmianie. Nie będzie tylko odwiedzin chorych w domach. Przypominamy, że do ważności pierwszego piątku miesiąca potrzebny jest stan łaski uświęcającej i przyjęta w tym dniu Komunia św. Jeśli więc nie mamy grzechów ciężkich, możemy przystąpić do Komunii św. Spowiedź dla parafian podczas każdej Mszy św. - dla dzieci od godz. 16.00, dla młodzieży i dorosłych od godz. 17.00. Nabożeństwo pierwszej soboty - po Mszy św. o godz.7.00.

4. W najbliższą sobotę, 4 stycznia, po raz drugi męski różaniec. Serdecznie zapraszamy do bazyliki wszystkich mężczyzn - mężów, ojców z synami, samotnych w każdym wieku. Modlitwa będzie miała następujący porządek: o godz. 8.00 Msza św., później uczestnictwo w nabożeństwie w naszym kościele, a następnie wyjście z modlitwą różańcową na ustach na ulice miasta. Trasa będzie przebiegała chodnikami ul. Lubelskiej, pl. Łuczkowskiego, a zakończy się na deptaku przy ul. Lwowskiej. Modlitwa taka odbywa się jako wynagrodzenie za grzechy wszystkich stanów w naszym narodzie oraz wszelkie akty profanacji. Naszym obowiązkiem jest wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Matki Bożej za grzechy. Będziemy też modlili się, by mężczyźni właściwie odczytywali i wypełniali swoje męskie zadania. Drodzy Bracia, niech Was nie zabraknie! Dajcie świadectwo swojej wiary i troski o ład moralny w Waszych rodzinach!

5. W bazylice i w kawiarence możemy nabyć kalendarze na przyszły rok. Temat zdjęć to Góra Chełmska z różnej perspektywy.

6. W poniedziałek 6 stycznia, już po raz dziesiąty, ulicami Chełma przejdzie Orszak Trzech Króli pod hasłem: Cuda, cuda ogłaszają. W tym roku za jego organizację odpowiedzialne są trzy kolejne parafie: Trójcy Przenajświętszej, św. Kazimierza, św. Matki Teresy z Kalkuty. Z każdej z nich wyjdzie orszak ze swym królem. Każdy król będzie miał swoją barwę. Czerwoną - król Europy, niebieską - Afryki, zieloną - Azji. Orszaki królewskie spotkają się na rondzie przy Kamenie i z tamtego miejsca wspólnie udadzą się do szopki na pl. Łuczkowskiego. Po drodze na balkonie budynku Urzędu Miasta odegrana zostanie scena z Herodem. My po Mszy św. o godz. 12.00 dołączymy do orszaku. Wszystkich, którzy planują swój udział, prosimy o założenie na siebie czegoś w kolorze zielonym, np. kurtki, czapki, szalika czy chusty. Kolędujmy wszyscy na chwałę Boga i świadectwo dla innych! Na zakończenie orszaku przewidziane są gorąca herbata i drożdżówka.

7. W dniu święta Trzech Króli, jak co roku, Chełmski Dom Kultury zaprasza wszystkich Chełmian na koncert kolęd i pastorałek „Polskie Kolędy”. Tradycyjnie na scenie wystąpią chełmscy artyści.W ich wykonaniu usłyszymy najpiękniejsze pieśni Bożonarodzeniowe. Jak zwykle muzyce towarzyszyć będzie wyjątkowa oprawa scenograficzna oraz choreograficzna. Dochód ze sprzedaży biletów
w całości zostanie przekazany na cele charytatywne. Zapraszamy 6 stycznia o godz. 15.30 i 18.30 do Chełmskiego Domu Kultury.”

8. W dniach od 13 do 17 stycznia, od poniedziałku do piątku, w Sali Różańcowej będą trwały półkolonie dla dzieci. Każde spotkanie będzie rozpoczynało się o godz. 10.00, a kończyło wspólnym posiłkiem o godz. 14.00. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

9. W dniach 1 - 11 lipca dla dzieci organizowane są kolonie w Bułgarii. Zwolniły się miejsca – zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Pawłem.

10. Solenizantom nadchodzącego tygodnia oraz wszystkim Gościom i Parafianom życzymy błogosławionego Nowego Roku.

11. Trwa wizyta duszpasterska. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim rodzinom, które w minionym tygodniu przyjęły błogosławieństwo Chrystusa niesione przez kapłanów. Niech Bóg będzie z Wami! Informujemy, że program odwiedzin kolędowych jest już na stronie internetowej parafii oraz na tablicach ogłoszeń. Jeśli komuś nie odpowiada wyznaczony dzień na modlitwę błogosławieństwa, to może umówić się z kapłanem na indywidualną wizytę duszpasterską 28 stycznia lub w innym dniu. Jeśli nie mamy wody święconej, prosimy o zabranie jej z kościoła lub o poinformowanie o tym kapłana, którego gościmy w domu.