Ogłoszenia duszpasterskie - 23.02.2020r. - VII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A

Nadrzędna kategoria: Aktualności
Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Opublikowano: niedziela, 23 luty 2020 02:21
Administrator
Odsłony: 252

1. Dziś rozpoczynamy 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach. Potrwa on do soboty. Osoby, mające problem z nadużywaniem alkoholu, mogą poszukiwać wsparcia w działających w Chełmie, m. in. i w naszym sanktuarium, grupach AA. Spotkania odbywają się każdej niedzieli o godz. 19.00 w podcieniach. Zachęcamy do podjęcia abstynencji również jako daru w intencji osób nadużywających, zwłaszcza młodych. Księga abstynencji od dziś wyłożona jest przy wyjściu z bazyliki.

2. Od jutra rozpoczynamy prace nad złoceniem ołtarza, w którym znajduje się Cudowna Ikona. Chcielibyśmy, aby było to nasze wotum wdzięczności za opiekę Maryi nad nami, szczególnie w 255. rocznicę pierwszej koronacji. Jeśli ktoś z nas czuje szczególną wdzięczność dla Matki Bożej, może złożyć dar na renowację. Otwieramy specjalną księgę ofiarodawców na renowację ołtarza - mogą to być środki finansowe lub materialne w postaci złota. Ofiary możemy składać w zakrystii, kancelarii czy na konto parafialne.

3. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na prace remontowo - budowlane w sanktuarium. Bóg zapłać!

4. Najbliższy wtorek to ostatni dzień karnawału. Przypominamy, że dla ludzi wierzących rozpoczyna się ważny okres pokutny. Wszystkie więc zabawy, dyskoteki i inne imprezy taneczne powinny zakończyć się do północy i zniknąć z naszego życia na czas 40 dni. Nasz dar dla Jezusa, który z miłości oddał swoje życie, niechaj wiąże się z wyciszeniem, ofiarą, modlitwą i uczestnictwem w nabożeństwach wielkopostnych. W związku z tym proponujemy naszym Parafianom, którym oczywiście pozwala na to stan zdrowia, w każdy piątek post o chlebie i wodzie. Niech to będzie nasz dar i ofiara Bogu w intencji Parafian zaniedbujących i lekceważących swoją wiarę. Zachęcamy serdecznie do tej praktyki.

5. W najbliższą środę rozpoczynamy już Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli ilościowy i jakościowy.

6. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 zostaną pobłogosławione książeczki dla dzieci pierwszokomunijnych.

7. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: drogę krzyżową w piątek o godz. 16.00 dla dzieci i o 17.00 dla dorosłych oraz Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.00.

8. W sobotę od godz. 11.00 w kancelarii parafialnej będzie udzielała porad Pani Prawnik. Porady dotyczą prawa kościelnego.

9. Prezydent Miasta Chełm zaprasza na uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w sobotę o godz. 18.00 odbędzie się marsz początek skrzyżowanie ul Wołyńskiej i Piłsudskiego, zakończenie na pl. Niepodległości . W programie min. prezentacja grupy rekonstrukcyjnej, a także śpiewanie piosenek partyzanckich przy ognisku. W niedzielę za tydzień w Bazylice o godz. 9.00 będzie Msza św. w intencji Żołnierzy Wyklętych.

10. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich, którzy w życiu swoim lub kogoś z bliskich doznali szczególnej łaski, opieki czy cudownej ingerencji za przyczyną Matki Bożej Chełmskiej, o spisanie świadectwa o takim wydarzeniu, podpisanie i dostarczenie go w ciągu tego tygodnia do kancelarii lub zakrystii. Informujemy, że przyjmowane są też wota dla Matki Bożej.

11. Solenizantom nadchodzącego tygodnia, wśród których jest nasz ks. Infułat, życzymy Bożego błogosławieństwa, wszystkim zaś Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego sanktuarium szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.