Ogłoszenia duszpasterskie - 26.09.2021r. - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B

Nadrzędna kategoria: Aktualności
Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Opublikowano: sobota, 25 wrzesień 2021 22:35
Administrator
Odsłony: 446

1. Dziś we wszystkich kościołach w naszej Ojczyźnie odbywa się liczenie wiernych, obecnych na Mszach św. i przyjmujących Komunię św. Oddzielnie liczymy kobiety, oddzielnie mężczyzn.

2. We wtorek zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, którą odmawiać będziemy jak co roku na ulicach miast. W naszej parafii spotkamy się o godz. 15.00 przy figurze św. Jana Pawła obok Gmachu, aby głosić orędzie o Bożym Miłosierdziu.

3. We wtorek też rozpoczynamy dziewięciomiesięczną nowennę z modlitwą do Matki Bożej Chełmskiej o dar poczęcia dla małżeństw niemogących mieć własnych dzieci. Zawsze w czwarty wtorek miesiąca Msza św. o godz. 18.00. Prosimy o poinformowanie i zaproszenie małżeństw starających się o potomstwo.

4. W piątek rozpoczynamy miesiąc nabożeństw różańcowych. Serdecznie zapraszamy codziennie na godz. 17.30. Tak planujmy czas, aby każdy z nas był przynajmniej raz na tej modlitwie. Dzieci zapraszamy dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki.

5. W pierwszy piątek spowiedź na porannych Mszach św. Dla dzieci od godz. 16.00, a o godz. 16.30 Msza św. Spowiedź dorosłych - od godz. 17.30.

6. W pierwszą sobotę o godz. 7.30 różaniec, Msza św. o godz. 8.00, a po niej piętnastominutowe rozważanie jednej z tajemnic różańca.

7. Pierwsza sobota miesiąca w naszym sanktuarium to spotkanie modlitewne dla mężczyzn ziemi chełmskiej – tzw. męski różaniec Rycerzy Maryi. Zapraszamy mężczyzn w każdym wieku - od dziecka do starszego. Początek - Msza św. o godz. 8.00. Tym razem również wyjdziemy z modlitwą na ulice naszego miasta. Zapraszamy! Niech Cię, Bracie, nie zabraknie! Zaproś swoich znajomych! Potrzebujemy modlitwy mężczyzn silnych wiarą. Takie będą również rodziny. Nade wszystko potrzeba dziś obrony wiary.

8. W niedzielę za tydzień Mszą św. o godz. 16.00 inaugurujemy Dni Kultury Chrześcijańskiej w naszym mieście. Oprawę liturgii poprowadzi chór Hejnał. Program podany jest na plakatach.

9. Również w niedzielę za tydzień duszpasterze parafii chełmskich zapraszają wszystkich mieszkańców na modlitwę różańcową ulicami naszego miasta z ikoną Matki Bożej Chełmskiej w duchu dziękczynienia za beatyfikację Kardynała Prymasa Stefana Wyszyńskiego, jak również w intencji naszej Ojczyzny. Początek o godz. 19.00 w naszym sanktuarium, zakończenie zaś w Parafii pw. Rozesłania św. Apostołów. Tam odśpiewamy Apel Jasnogórski. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Prosimy o przyniesienie świec.

10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, przeznaczone na sprawy remontowe w sanktuarium i za wszystkie ofiary składane do puszki, czy na konto parafialne, a także te złożone w ostatnim czasie na ławki. Mamy już wykonane prawie wszystkie, gdyby ktoś chciał rodzinnie czy indywidualnie zasponsorować taką ławkę to przypomnę ze koszt jej wykonania wynosi 2, 5 tys. zł.

11. Za tydzień przez złożenie ofiary do puszki będziemy mieli sposobność wesprzeć Chełmskie Centrum Ewangelizacji, którego moderatorem został nasz ks. Paweł.

12. Rozpoczęła się zbiórka makulatury na cele charytatywne. Kontener znajduje się za budynkiem klasztoru bazyliańskiego (po lewej stronie Bazyliki)

13. Znicze, które kupujemy na groby naszych bliskich oprócz tradycyjnego wyglądu, w ostatnim czasie zaczynają przybierać coraz bardziej atrakcyjny marketingowy wygląd. Niestety też zostaje przekraczana w niektórych przypadkach zwykła granica przyzwoitości i szacunku do świętości i świętych postaci. Możemy dziś kupić znicze z wizerunkami Maryi, Jezusa Miłosiernego, anioła, bądź wykonane w takich kształtach. Jaki jest ich los po zużyciu? Najczęściej lądują w śmietnikach. A to oznacza, że wyrzucamy na śmieci wizerunki świętych, czyli mówiąc wprost dokonujemy aktu profanacji, nawet o tym tak nie myśląc. Pamiętajmy, że moda też ma swoje granice, a cel nie uświęca środków. Jako ludzie wierzący kupujmy znicze bez tych aplikacji.

14. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask, a wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.