Ogłoszenia duszpasterskie - 17.10.2021r. - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B

Nadrzędna kategoria: Aktualności
Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Opublikowano: niedziela, 17 październik 2021 02:32
Administrator
Odsłony: 370

1. Przez całą niedzielę młodzież z Ruchu „Światło – Życie” będzie rozprowadzała kremówki. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na sprawy formacyjne młodych ludzi. Cena od 5 zł. Serdecznie zachęcamy.

2. Zachęcamy dzieci i młodzież oraz dorosłych do zainteresowania się skautingiem europejskim w naszym mieście. Więcej informacji oraz numer telefonu znajduje się na plakatach przy wejściach do bazyliki.

3. Dziś zakończenie XVIII Dni Kultury Chrześcijańskiej podczas Mszy św. o godz. 18.00. Oprawę liturgiczną poprowadzi Chór „Hejnał”. Po Mszy św. koncert Kwartetu Akordeonowego pod opieką o. dra Ireneusza Wybraniaka oraz otwarcie wystawy poświęconej koronacji obrazu Matki Bożej Chełmskiej dokonanej przez bł. Kardynała Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

4. Nowy Duszpasterz Studentów, ks. Paweł Gołofit, zaprasza dziś o godz. 18.00 na Mszę św. z indywidualnym błogosławieństwem na nowy rok akademicki, a później na wspólną agapę.

5. Jutro rozpocznie się odkurzanie ścian i zdejmowanie pajęczyn wewnątrz bazyliki. Prace poprowadzi firma specjalistyczna Maj-Max z Lublina. W związku z tym utrudniona będzie modlitwa w ciągu dnia, zaś Msze św. oraz nabożeństwa jutro i we wtorek będą sprawowane normalnie w bazylice.

6. Parafian i Sympatyków serdecznie prosimy o pomoc w grabieniu liści w tym tygodniu codziennie już od godz. 8.00. Kiedy kto może. Jak widzimy pracy jest sporo.

7. We wtorek zapraszamy na 24-godzinne nabożeństwo Rozważania Męki Jezusa Chrystusa. Będzie ono trwało przed Najświętszym Sakramentem nieustanie przez dobę. Rozpoczęcie o godz. 18.00 Mszą św., zakończenie w środę o godz. 17.00. Przez całą noc będzie otwarta brama wjazdowa.

8. W środę zapraszamy na modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała, którą tradycyjnie poprowadzi ks. Krzysztof Kralka. Początek - modlitwa różańcowa o godz. 17.15. Intencje modlitewne możemy składać w zakrystii.

9. W piątek zapraszamy na drogę krzyżową na godz. 16.45. Jeśli będzie dobra pogoda odprawimy ją po naszej Chełmskiej Kalwarii.

10. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę, jak zawsze w czwartą niedzielę miesiąca, przeznaczone będą na trwające w sanktuarium prace. Powróciło już do sanktuarium odnowione antepedium. Trzeba je teraz zabezpieczyć, umieszczając pod tabernakulum. Wymaga to modernizacji ołtarza i pociągnie za sobą środki materialne. W ostatnim czasie zaczęliśmy wymianę miękkich siedzisk na odnowionych i nowych ławkach. Całkowity koszt wyniesie ok. 11 tys. złotych. Na tzw. Wysokiej Górce, na skarpie od strony północnej, uzupełniliśmy w minionym tygodniu brakujące iglaki. I zaczęliśmy powoli zagospodarowywać nasadzeniami stacje drogi krzyżowej. Zasadzono ponad 2400 szt. roślin.. Całkowity koszt wyniósł 27 tys. złotych. Prace wykonywała Szkółka Sarzyńscy z Janowa w dużej części sponsorując. Do zapłaty zostało nam 16 tys. złotych. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom. Przypominamy, że każdej środy modlimy się za Was.

11. Listopad to szczególny czas modlitwy za zmarłych. Do zabrania są jeszcze karty wypominkowe. Wypełnione czytelnie, w mianowniku, prosimy składać do puszki, która znajduje się przy ołtarzu. Pomyślmy o starszych sąsiadach, by może i im przekazać te karty. Różaniec odprawiany będzie codziennie o godz. 17.15, w sobotę zaś o godz. 16.15. Będą też w listopadzie sprawowane trzy Msze św. w intencjach zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

12. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych darów, a wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom oraz Pielgrzymom szczęśliwego i zdrowego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.