Ogłoszenia duszpasterskie - 31.10.2021r. - XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B

Nadrzędna kategoria: Aktualności
Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Opublikowano: sobota, 30 październik 2021 22:46
Administrator
Odsłony: 416

1. Zakończony sezon pielgrzymkowy i turystyczny to czas, by podziękować Braciom i Siostrom z Legionu Maryi za pełnienie dyżurów w dzwonnicy, Rodzinie Żywego Różańca w bazylice, Panu Adamowi Czujkowskiemu - przewodnikowi - za oprowadzanie grup. Bóg zapłać! wszystkim za bezinteresowną posługę na rzecz naszego sanktuarium.

2. Dziś wieczorem tradycyjnie już w ostatni dzień października zapraszamy na Procesję ze Świętymi, których relikwie mamy w naszym mieście. Wspólna modlitwa rozpocznie się o godz. 18.00 Mszą św. w Parafii pw. Rozesłania św. Apostołów, następnie procesja do bazyliki, a tu modlitwa uwielbienia, którą poprowadzi nasza wspólnota Odnowy w Duchu św. „Wolni w Chrystusie” wraz ze scholą młodzieżową.

3. Jutro uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej bazylice będą sprawowane w porządku niedzielnym. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 12.00. W tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św. Na naszych chełmskich cmentarzach w tym roku procesje i Msze św. o godz. 12.00 przy ul. Mościckiego, a o godz. 13.00 - ul. Lwowskiej. Przypominamy o odwiedzeniu grobów zmarłych kapłanów.

4. We wtorek będziemy wspominać Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w bazylice o godz. 7.00, 9.00 oraz 18.00. Procesje na cmentarzach przy ul. Lwowskiej o godz. 13.00, ul. Mościckiego o godz. 15.00. Podobnie jak w roku ubiegłym ze względu na trwającą pandemię papież Franciszek rozszerza możliwość uzyskania odpustu zupełnego dla zmarłych na cały listopad.

5. Przypominamy, że cmentarz to miejsce święte, bo ziemia i każdy grób są poświęcone. Wymaga to zatem od nas również odpowiedniego zachowania. Pamiętajmy o właściwym dla tego miejsca stroju.

6. Od jutra rozpoczynamy różaniec wypominkowy codziennie o godz. 17.15, a w sobotę o godz. 16.15. Będą też trzy Msze św. za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach - 2, 15 i 30 listopada o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

7. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca. Zachęcamy szczególnie do modlitwy w intencji powołanych do Służby Bożej.

8. Odwiedziny chorych w tym tygodniu zgodnie z ustaleniami z kapłanami.

9. W pierwszy piątek spowiedź w bazylice podczas porannych Mszy św., po południu od godz. 16 dla dzieci i o godz. 16.30 Msza św., a od godz. 17.15 spowiedź dla wszystkich.

10. Po raz kolejny serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy troszczą się o swoją świętość i zbawienie, do zawierzenia siebie i swojego życia Jezusowi przez Maryję razem z błogosławionym kard. Stefanem Wyszyńskim. Wszystko postawiłem na Maryję - pod takim hasłem w naszym sanktuarium będziemy się przygotowywać do tego zawierzenia, które nastąpi 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia. Poprzedzać je będzie 33-dniowy okres duchowego przygotowania, skoncentrowany na Mszach św. o godz. 18.00 połączonych z tematyczną katechezą. Początek już w najbliższy piątek. W niedzielę rozważania będą czytane o godz. 17.00.

11. Pierwsza sobota miesiąca w naszym sanktuarium to spotkanie modlitewne dla mężczyzn ziemi chełmskiej – tzw. męski różaniec Rycerzy Maryi. Zapraszamy mężczyzn w każdym wieku - od dziecka do starszego. Początek - Msza św. o godz. 8.00. Tym razem również wyjdziemy z modlitwą na ulice naszego miasta. Zapraszamy! Niech Cię, Bracie, nie zabraknie! Zaproś swoich znajomych! Potrzebujemy modlitwy mężczyzn silnych wiarą. Takie będą również rodziny.

12. W przyszłą sobotę odbędzie się comiesięczne spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Tym razem w formie warsztatów pn. Jak mówić, by dzieci nas słuchały? poświęconych kształtowaniu kompetencji wychowawczych. Poprowadzi je Michał Chmielnicki z Lublina, nauczyciel, pedagog, terapeuta. Zapraszamy do sali różańcowej na godz. 10.00 rodziców uczniów ze Szkoły Podstawowej nr1, na godz. 12.00 ze Szkoły Podstawowej nr 5, a na godz. 14.00 ze Szkoły Arka.

13. Młodzież i duszpasterze młodzieży naszego miasta zapraszają za tydzień w sobotę na kolejne wydarzenie z cyklu: Spotkania Młodych - kulturalnie o wierze. Gościem specjalnym będzie Rafał Patyra – dziennikarz. Początek spotkania o godz. 18.00 w sali różańcowej. Liczymy na obecność młodzieży.

14. W przyszłą niedzielę zapraszamy na spotkanie formacyjne Rodzinę Żywego Różańca. Początek Msza św. o godz. 9.00, po nie konferencja w sali różańcowej. Zapraszamy tez osoby które myślą o wstąpieniu do rodziny różańcowej.

15. W kawiarence możemy zakupić kalendarze na przyszły rok oraz nowe pamiątki, kapliczki i medaliki z Matką Bożą. Jak zawsze można tam zjeść smaczne ciasto.

16. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.