Ogłoszenia duszpasterskie - 07.11.2021r. - XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B

Nadrzędna kategoria: Aktualności
Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Opublikowano: niedziela, 07 listopad 2021 01:43
Administrator
Odsłony: 344

1. W naszym sanktuarium trwamy w trzydziestotrzydniowych rekolekcjach przygotowujących nas do osobistego zawierzenia się Matce Bożej. Ich mottem są słowa Wszystko postawiłem na Maryję bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Serdecznie zachęcamy osoby, które jeszcze zastanawiają się nad włączeniem się do tych przygotowań. Katechezy w ramach homilii łączymy z wieczorną Mszą św. W niedzielę rozważania będą czytane o godz. 17.00.

2. W poniedziałek od godz. 16.00 w kancelarii porad będzie udzielał adwokat w zakresie prawa świeckiego.

3. W czwartek przypada 103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Myślimy o naszej Ojczyźnie. Modlitwą ogarniamy bohaterską przeszłość naszych ojców oraz teraźniejszość i przyszłość wspólnoty narodowej Polaków. Msze św. w bazylice o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. W intencji Ojczyzny będziemy modlili się o godz. 9.00. Mszy św. będzie przewodniczył i okolicznościowe kazanie wygłosi nowy proboszcz Parafii Rozesłania św. Apostołów ks. kan. Jacek Lewicki. Zachęcamy wszystkich do wywieszenia flagi państwowej.

4. Chełmski Dom Kultury zaprasza na koncert pieśni i piosenek patriotycznych Niepodległa, który odbędzie się 11 listopada o godz. 18.00.

5. Za dwa tygodnie w sobotę 20 listopada dwaj nasi alumni z III roku, Tomasz Jurek i Cyprian Łuszczyk, w Katedrze Lubelskiej o godz. 10.00 z rąk ks. Biskupa otrzymają pobłogosławioną sutannę. Zewnętrznie będą już postrzegani jak duchowni. Otoczmy naszych alumnów modlitwą. Ze względu na pandemię nie organizujemy oficjalnego wyjazdu z parafii. Będzie można uczestniczyć w transmisji Mszy św. przez internet.

6. Chełmskie Centrum Ewangelizacji zaprasza wszystkich, którzy poszukują żywej ralacji z Jezusem, który jest Bogiem Osobowym, poszukującym każdego człowieka na trzy dniowe rekolekcje 19-21 listopada. Tzw. Kurs Nowe Życie. Odbywać się będą w sali różańcowej. Całkowity koszt 70 zł. Zapisy przez internet, w kancelarii i zakrystii.

7. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom szczęśliwego i zdrowego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.