Ogłoszenia duszpasterskie - 16.01.2022r. - II NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C

Nadrzędna kategoria: Aktualności
Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Opublikowano: niedziela, 16 styczeń 2022 00:40
Administrator
Odsłony: 527

1. Gościmy dziś w naszej wspólnocie ks. Józefa Trąbkę - kapelana Lubelskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum”, który dzieli się z nami refleksją nad Słowem Bożym.

2. Planowana na środę modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała nie odbędzie się ze względu na chorobę ks. Krzysztofa Kralki. Prosimy o modlitwę w intencji jego i wszystkich chorych.

3. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy do sali różańcowej rodziców dzieci pierwszokomunijnych na duchową konferencję formacyjną w ramach przygotowań do uroczystości.

4. Od przyszłej niedzieli będzie znowu możliwość przyjazdu do Bazyliki autobusem, na Msze św. od 7.00 do 12.00. Autobus będzie jechał znaną nam trasą: od Dworca PKP, ul. Piłsudskiego, Wołyńska. 11Listopada, I Płk. Szwoleżerów, Słowackiego, Żwirki i Wigury, Lubelska. Przejazd będzie gratis, a koszty transportu będzie pokrywała parafia. Naszym przewoźnikiem będzie firma Adama Piecha. Serdecznie zachęcamy do korzystania. Prosimy o przekazanie tej informacji innym.

5. W przyszłą niedzielę 23 stycznia, jak każdego roku z racji Wspomnienia Męczenników Pratulińskich, gościć będziemy w bazylice braci i siostry Kościoła greckokatolickiego, którzy będą celebrować Eucharystię o godz. 13.30. Serdecznie zapraszamy.

6. Chełmskie Centrum Ewangelizacji zaprasza na kurs Nowe Życie, czyli weekendowe rekolekcje o doświadczeniu mocy i miłości Bożej, które odbędą się w dniach 28-30.01.2022 r. Zapisy na stronie www.chce.info lub w zakrystii i kancelarii.

7. Wspaniały klimat kawiarenki zaprasza dziś na ciepłą szarlotkę.

8. W związku z wejściem w życie ustawy o dodatku osłonowym. W naszej parafii w niedzielę za tydzień w godzinach od 10.00 do 13.00 będzie możliwość uzyskania szczegółowych informacji oraz wypełnienia wniosku o przyznanie dodatku. Osoby zainteresowane prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego i numeru konta bankowego. Pomocy będą udzielali wolontariusze z Caritas w bibliotece parafialnej w podcieniach. Będzie możliwość pozostawienia wniosku w parafii. Zostanie on dostarczony bezpośrednio do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Chełmie.

9. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom – w tym Babciom i Dziadkom - szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.

10. Bóg zapłać wszystkim rodzinom, z którymi spotkaliśmy się w czasie wizyty duszpasterskiej w minionym tygodniu, za wspólną modlitwę, rozmowy i radość spotkania. Dziękujemy za wywieszone na drzwiach kartki z informacją, że w danym dniu jest wizyta. Ten sposób okazał się dobry zwłaszcza w przypadku osób, które rzadziej chodzą do kościoła. Zachęcamy do podobnego działania. Przypominamy, że znakiem zaproszenia kapłana do naszego domu są uchylone drzwi lub zawieszona na nich kartka. Parafianie, którzy z różnych powodów nie mogli przyjąć u siebie kapłana, a chcą prosić o modlitwę i błogosławieństwo, mogą to uczynić w zakrystii lub w kancelarii albo też telefonicznie. Odwiedzimy wtedy te rodziny w sobotę 29 stycznia po południu. I również w tym samym dniu zapraszamy do bazyliki na Mszę św. o godz. 17.00 wszystkie rodziny, które wybrały drugą formę wizyty duszpasterskiej, czyli modlitwę w kościele. Otrzymają one wtedy treść modlitwy błogosławieństwa domu, którą wspólnie odczytają po powrocie do swoich domostw. Jeśli Bóg pozwoli, w tym tygodniu zechcemy się spotkać z naszymi parafianami z przyjętym programem.