Życzenia Wielkanocne

Kategoria: Wydarzenia, relacje...
Utworzono: niedziela, 16 kwiecień 2017 02:22
Opublikowano: niedziela, 16 kwiecień 2017 02:22
Administrator
Odsłony: 2087

jezus wielkanocDrodzy Parafianie, Sympatycy, Goście i Pielgrzymi, Czciciele Matki Bożej Chełmskiej.
 
Jeszcze nie zdążyły wyschnąć łzy opłakujących śmierć Jezusa, gdy budzi się nieśmiały promyk nadziei w sercach uczniów, słuchających słów niewiast powracających od pustego grobu Pana. Zwiastunki Dobrej Nowiny zapewniają, że widziały aniołów, którzy mówili- „nie ma Go tu, zmartwychwstał...jak zapowiedział”.

My daliśmy wiarę tym słowom, a składając świadectwo o Zmartwychwstałym, tak przeżywajmy nasze życie, aby zapłonęła ta nadzieja w niejednym ludzkim sercu, by osuszyły się łzy w oczach ludzi smutnych, cierpiących, samotnych, wzgardzonych, chorych, zapomnianych i umierających.

W Roku Jubileuszu Fatimy -zapatrzeni z Maryją w pusty grób Jezusa, spoglądając na święty całun, tuląc się do Jej Serca, bądźmy ludźmi mocnej miłości i niezachwianej nadziei, opartej na mocnym fundamencie, na Chrystusie, który zwyciężył dla nas śmierć i grzech.
Spoglądając na Najświętsze rany Boskiego Zbawiciela, bądźmy wdzięczni za tę Ofiarę i Nieskończoną Miłość, którą lepiej rozumiemy w blasku Zmartwychwstania.
 
Ucząc się świętości, postępujmy za dobrymi nauczycielami wiary ku zbawieniu, ku świętości i zmartwychwstaniu.
 
Niech radość Wielkanocna napełnia nasze serca Pokojem i Miłością, a także mobilizuje nas do podjęcia trudu dawania świadectwa o Zmartwychwstałym Panu i czyni nas gorliwymi apostołami Prawdy.
 
Błogosławionych Świąt Paschalnych i obfitości łask od Zmartwychwstałego.

Polecamy Was wszystkich w modlitwie i błogosławimy mocą Chrystusowego Kapłaństwa.

 


Duszpasterze i Siostry Zakonne
Posługujący w sanktuarium.