Ogłoszenia duszpasterskie - 15-07.2018r. - XV NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B

1. Gościmy dziś w naszej wspólnocie ks. Stanisława Fiuka- misjonarza z Boliwii.

2. Dziś zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę przy Pomniku Wołyńskim przy ul. Piłsudskiego z racji 75. rocznicy ludobójstwa podczas Krwawej Niedzieli. O godz. 14.00 Mszy św. będzie przewodniczył ks. bp Mieczysław Cisło.

3. Jutro o godz. 8.30 w naszej bazylice odprawiona zostanie Msza św. z racji Święta Policji.

4. W poniedziałek również liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel. W naszym sanktuarium podczas Mszy św. o godz.18.00 nastąpi uroczyste przyjęcie szkaplerza. Osoby, które chciałby przyjąć szkaplerz karmelitański, mogą go nabyć w kawiarence. Tam też znajduje się lista, na którą można się wpisać, aby nasze nazwiska zostały przesłane do Karmelu w Czernej.

5. W środę o godz. 7.00 rano wyrusza pielgrzymka do Wąwolnicy, Kazimierza i Puław. Wyjazd z ul. Lubelskiej przy szkole muzycznej.

6. W przyszłą niedzielę, z racji św. Krzysztofa, po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo pojazdów. Zapraszamy więc kierowców samochodów, motorów i skuterów, a także rowerzystów. Przy tej okazji jak zawsze będziemy mieli możliwość wsparcia zakupu środków transportu dla misjonarzy.

7. Za tydzień tradycyjnie poprzez złożenie ofiar na tacę, z racji IV niedzieli miesiąca, będziemy mieli możliwość wsparcia prac remontowych elewacji bazyliki. Prosimy o pomoc.

8. W przyszłą niedzielę w Parafii Rozesłania św. Apostołów jubileusz stulecia działalności Chóru Parafialnego. Mszy św. o godz. 12.00 będzie przewodniczył ks. abp Stanisław Budzik. Jesteśmy zaproszeni na tę uroczystość.

9. Zapraszamy do kawiarenki czynnej codziennie. Dziś oferujemy smaczne kremówki.

10. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom opieki Pani z Chełmskiej Góry.