Ogłoszenia duszpasterskie - 09.09.2018r. - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B

Nadrzędna kategoria: Aktualności
Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie
Opublikowano: niedziela, 09 wrzesień 2018 13:53
Administrator
Odsłony: 708

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim Parafianom i Sympatykom, którzy pomagali w przygotowaniach i przebiegu uroczystości odpustowych. Dziękujemy Słuzbie Liturgicznej, Szafarzom, Przewodnikom Sanktuaryjnym, Chórowi, Orkiestrze Dętej, Zespołowi Pieśni i Tańca działającemu w CHDK-u, Panu Organiście, Siostrze Zakrystiance, firmie Pixsel za filmowanie. Wdzięczni też jesteśmy Rodzinie Żywego Różańca, Legionowi Maryi, Zespołowi Caritas. Dziękujemy również Władzom Chełma, Dyrekcjom i Pracownikom Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, Zakładu Oczyszczania Miasta, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Chełmskiego Domu Kultury, Przedsiębiorstwa Usług Mieszkaniowych, Studium Medycznego, Pogotowia Ratunkowego, Policji, Straży Pożarnej. Bóg zapłać Sponsorom, Spółdzielni Mleczarskiej Bieluch, Piekarniom Grela, Restauracji Lotos, Parafiankom, które upiekły ciasto.

2. Dziś w Kościele rozpoczyna się kolejny tydzień wychowania pod hasłem: Wychowawca chrześcijański w procesie rozeznawania powołania. Warto poruszyć przy tej okazji problem uczestniczenia dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej. Dla ludzi wierzących uczestnictwo w katechezie jest obowiązkowe. Rodzicie tzw. katoliccy coraz częściej podpisują swoim dzieciom zgodę na niechodzenie na religię. Myślimy, że to brak wiary i bezmyślność usprawiedliwana tym, że np. szkoda czasu, katecheta niczego, co potrzebne do życia, nie nauczy, ostatnie godziny w planie lekcji, nade wszystko wolność. Prosimy pamiętać, że z rezygnacją z udziału dzieci w zajęciach religii wiążą się poważne konsekwencje: taki uczeń w przyszłości nie może przyjąć sakramentu bierzmowania, być rodzicem chrzestnym, świadkiem bierzmowania, jak również właściwie przygotować się do sakramentu małżeństwa. Bóg i religia to nie przedmiot do zabawy, ale bezdyskusyjnie treść życia chrześcijanina. Dopiero po pewnym czasie okazuje się zwykle, że religia jednak była potrzebna. I chcąc coś osiągnąć, zaczynają się kombinowanie i kłamstwo. Czynią to, niestety, sami rodzice, ucząc w ten sposób swoje dzieci nieuczciwości. Prosimy zatem, by w kontekście Ewangelii zapytać swoich bliskich czy znajomych, czy uczęszczają na lekcje religii. Może trzeba upomnieć w cztery oczy, może udać się ze świadkiem, a może - jak głosi Ewangelia - donieść Kościołowi.

3. Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z uwielbieniem w poniedziałek na godz. 19.00.

4. W czwartek o godz. 17.30 zapraszamy na Różaniec Fatimski. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

5. Wszystkich, którzy chcieliby śpiewać w chórze parafialnym, zapraszamy do sali nr 4 we wtorek o godz. 19.00.

6. Młodzież oazową oraz poszukującą swojego miejsca w Kościele zapraszamy na spotkania oazowe w każdy piątek o godz. 19.00 w sali nr 3.

7. Chłopców od klasy III szkoły podstawowej, którzy chcieliby zostać ministrantami, zapraszamy na zbiórki do sali nr 4 w podcieniach w soboty o godz. 11.00.

8. Informujemy, że od tego tygodnia kawiarenka - ze względu na kończący się sezon pielgrzymkowy - czynna będzie tylko w soboty i niedziele.

9. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych darów, a naszym Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.