Ogłoszenia duszpasterskie - 13-05.2018r. - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE ROK B

1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej uczniów Szkoły Podstawowej Nr 5. Dzieci i Rodzice przez cały tydzień do piątku włącznie będą uczestniczyć w Białym Tygodniu, począwszy od nabożeństwa majowego. Dzieciom życzymy pięknego życia i rozwoju duchowego, a rodzicom mądrości w wychowaniu. Darem ołtarza wszystkich dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców są środki materialne przeznaczone na wykonanie stalli na prezbiterium w naszej bazylice.

2. Dziś zapraszamy na pierwszy w tym roku Różaniec Fatimski - początek o godz. 17.30. Prosimy o przyniesienie lampionów. Światło świec towarzyszy wszystkim procesjom w Fatimie. Lampiony będą również rozprowadzane przed bazyliką. Nabożeństwo majowe odprawimy w czasie procesji maryjnej, a Msza św. wieczorna będzie nie o godz. 18.00 a o 19.00.

3. Służba liturgiczna dziś przed bazyliką rozprowadza kremówki. Dochód przeznaczony jest na wakacyjny wyjazd ministrantów i lektorów.

4. W dni powszednie członkowie Rodziny Żywego Różańca o godz. 12.00 prowadzą modlitwę różańcową. Chętnych do uczestnictwa w niej serdecznie zapraszamy.

5. W wigilię Zesłania Ducha św. w sobotę, podczas Mszy św. o godz. 17.00, młodzież klas VII szkoły podstawowej oraz klas II gimnazjum będzie składała deklaracje gotowości do przygotowywania się do Sakramentu Bierzmowania.

6. W najbliższą sobotę zapraszamy do bazyliki na czuwanie w wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Msza św. o godz. 20.00, a po niej modlitwa uwielbienia, którą poprowadzą nasze wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca i Odnowa w Duchu Świętym „Wolni w Chrystusie” wraz z kapłanami.  

7. Składamy serdecznie Bóg zapłać Siostrom z Rodziny Kół Żywego Różańca  i innym osobom za prace porządkowe przy sanktuarium.

8. W dniach 2-3 czerwca będzie odbywała się Szkoła Przebudzenia Duchowego.  Są to rekolekcje, które poprowadzi ks. Krzysztof Kralka. Miejsce to Chełmski Dom Kultury. Tematy poruszane: Etapy życia duchowego, drogi duchowego wzrostu, życie w Duchu św., radość chrześcijańska. Koszt 70 zł. W tym obiad kolacja, kawa i herbata oraz koszty organizacji. Zapisy przez internet lub w kancelarii. Informacje na plakatach.

9. W naszym sanktuarium od 7 do 10 czerwca br. po raz pierwszy odbędą się rekolekcje z postem św. Hildegardy. Jednym z zasadniczych elementów jej nauki jest post, służący leczeniu zarówno duszy, jak i ciała. Podczas kilku dni postu stosuje się dietę orkiszowo – warzywno - owocową, która redukuje dostarczanie do organizmu białka i tłuszczów, szczególnie pochodzenia zwierzęcego. Taki jadłospis mobilizuje organizm do wykorzystywania własnych zapasów. Jednocześnie następują bezpieczne, naturalne oczyszczanie ciała ze zbędnych produktów przemiany materii, mobilizacja do odbudowy oraz przywrócenie witalności. Zaproszenie do wzięcia udziału w rekolekcjach jest skierowane do zdrowych i pełnoletnich osób obu płci, które chcą się wyciszyć, odzyskać pokój, pogłębić wiarę oraz zapoznać z zarysem nauki św. Hildegardy. Wszyscy uczestnicy pozostają pod opieką lekarza. Łączny koszt uczestnictwa w rekolekcjach z postem wynosi 300 zł. Liczba miejsc ograniczona tylko do dwudziestu. Informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń, zapisy zaś przyjmowane są w kancelarii i zakrystii.

10. Zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki.

11. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych łask, a wszystkim Gościom, Parafianom i Sympatykom naszego sanktuarium szczęśliwego tygodnia i opieki Matki Bożej Chełmskiej.