Ogłoszenia duszpasterskie - 01-07.2018r. - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B

1. Gościmy w naszej wspólnocie o. Tomasza, franciszkanina, misjonarza z Kamerunu. Przez cały dzień głosi homilie i prosi nas o wsparcie duchowe oraz materialne.

2. Jutro, też o godz. 18.00 w bazylice, będziemy modlili się w intencji ks. Tomasza w wigilię imienin. Serdecznie zapraszamy!

3. We wtorek w archikatedrze w Lublinie o godz. 19.00 odbędą się doroczne uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Płaczącej. Ks. Arcybiskup serdecznie zaprasza.

4. We wtorek o godz.12.00 zapraszamy na Mszę św. za pomordowanych w Kumowej Dolinie.

5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na godz. 17.30 na nabożeństwo w intencji powołanych do służby Bożej, nowych powołań oraz osób, które modlą się za powołanych.

6. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź w bazylice podczas porannych Mszy św. oraz od godz. 17.30. W czasie wakacji nie ma odwiedzin chorych w domach.

7. Nabożeństwo pierwszej soboty: 7.30 - różaniec, 8.00 - Msza św., a po niej ok. piętnastominutowe nabożeństwo.

8. W przyszłą niedzielę odbędzie się doroczny odpust w Parafii Rozesłania św. Apostołów. Suma o godz. 12.30. Ks. Dziekan serdecznie zaprasza.

9. W tym tygodniu, jak Bóg pozwoli, zostanie ukończony remont fragmentu ściany południowej bazyliki. Rusztowania zostaną przeniesione na front. Przez najbliższe tygodnie będzie czynne tylko jedno główne wejście. Niestety tez mam smutna informację- nie dostaliśmy dofinansowania z ministerstwa. Będę pisał odwołanie, i jeśli dostaniemy jakiekolwiek środki to będzie wrzesień. Prace muszą być kontynuowane. Liczę zatem na wyrozumiałą troskę i pomoc z waszej strony Drodzy Parafianie.

10. Zapraszamy do Kawiarenki na Górce, która otwarta jest codziennie od 10.00 do 18.00, a w niedzielę od 8.00 do 19.30.

11. Osoby, które w tym roku wybierają się na pieszą, jubileuszową - 40. już, pielgrzymkę do Częstochowy pod hasłem: Owocem Ducha jest miłość, mogą zapisywać się w kancelarii parafialnej. Zachęcamy zwłaszcza młodzież do tej formy spędzenia kilku dni wakacji jako rekolekcji w drodze. Koszt: 75 zł. Istnieje możliwość zniżek. Jest też fundusz pomocy pielgrzymom Idę z Tobą przez złożenie swojej intencji, w której będą się modlić uczestnicy pielgrzymki. W ten sposób, nie mogąc osobiście brać udziału w pielgrzymce, można uczestniczyć w niej duchowo. Informacje szczegółowe dostępne są w kancelarii.

12. Ostatnie zmiany personalne w naszej archidiecezji spowodowały, że nowymi proboszczami zostali nasi byli wikariusze: ks. Marek Lubelski został proboszczem w Brzeżnie, a ks. Piotr Drozd proboszczem w Oleśnikach.

13. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Gościom i Parafianom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.