Ogłoszenia duszpasterskie - 23.12.2018r. - IV NIEDZIELA ADWENTU ROK C

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim parafianom, którzy pospieszyli z pomocą materialną na paczki dla uboższych rodzin naszej parafii, uczniom i nauczycielom Gimnazjum nr 1 za zbiórkę produktów w Biedronce, a Parafialnemu Zespołowi Caritas za solidną, ciężką pracę nad przygotowaniem paczek oraz całokształt posługi. Parafia przygotowała 70 paczek świątecznych dla naszych parafian oraz na Ukrainę.

2. Dziś jeszcze możemy nabyć świecę na stół wigilijny, wspomagając Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

3. Składamy też serdeczne Bóg zapłać parafianom, którzy w tym tygodniu uczestniczyli w porządkowaniu terenu parafialnego oraz lektorom za pomoc w ubieraniu szopki. Dziękujemy też osobom, które ofiarowały choinki, oraz Pani Marii za wykonanie pięknych ozdób choinkowych.

4. Przy ołtarzu płonie świeca ze Światłem Pokoju przywiezionym z Betlejem. Prosimy o odpalanie i zabieranie tego światła do domu na stół wigilijny.

5. Jedna z parafianek wykonała szydełkiem aniołki jako dar na pomoc remontową dla parafii. Kto chciałby nabyć taką ozdobę (ofiara od 20 zł), włączy się w dzieło pomocy. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.

6. Jutro ostatnie roraty w tym roku. Serdecznie zapraszamy.

7. A na Mszę św. o godz. 8.00 zapraszamy wszystkie rodziny, które w tym roku pożegnały swoich bliskich. O 7.50 czytane będą imiona zmarłych. Przed ołtarzem będą płonęły znicze symbolizujące obecność naszych bliskich. Po Eucharystii rodziny zabiorą je i zaniosą na groby tych, których po raz pierwszy zabraknie przy stole wigilijnym i na święta.

8. Wieczorem wieczerza wigilijna w naszych domach. Postarajmy się, aby nasze świętowanie miało charakter prawdziwie religijny. Niech nie zabraknie wspólnej modlitwy, czytania Ewangelii, łamania się opłatkiem, rodzinnego kolędowania, może wyciągnięcia ręki do zgody. Pozostawmy telefony komórkowe, telewizory, komputery – niech to będzie czas dla rodziny. W same święta niech w centrum znajdzie się udział we Mszy św. i budowanie jedności rodzinnej.

9. O godz. 24.00 zapraszamy na Pasterkę, a po na niej uroczystość przeniesienia Figury Dzieciątka Jezus do Szopki Miejskiej na Placu Łuczkowskiego i dzielenie się opłatkiem.

10. We wtorek Uroczystość Bożego Narodzenia, w środę Święto św. Szczepana. Porządek Mszy św. tak jak w niedzielę.

11. W czwartek Święto św. Jana. Msze św. w bazylice o godz.7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. będzie błogosławione wino i podawane wiernym do spożycia. Można też przynieść swoje.

12. Również w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na rodzinne, parafialne kolędowanie.

13. Odwiedziny naszych parafian - wizytę duszpasterską z modlitwą błogosławieństwa - rozpoczniemy w piątek 28 grudnia. Program całej wizyty już jest przygotowany i wkrótce zostanie umieszczony na stronie internetowej parafii oraz na tablicach ogłoszeń. Bardzo serdecznie prosimy, by wiedząc wcześniej o tym spotkaniu, rodziny tak zorganizowały swoje zajęcia, abyśmy mogli się wszyscy spotkać. Prosimy o przygotowanie ołtarzyka z krzyżem, wodą święconą, księgą Pisma św. Dzieci i młodzież uczęszczających na katechizację prosimy o zeszyty do religii. Na miarę możliwości prosimy o zamknięcie czworonożnych przyjaciół. Niech to spotkanie będzie czasem modlitwy i spotkania z kapłanem. Tradycyjnie też, na miarę naszych możliwości, jest to sposobność, by rodziny w myśl przykazania kościelnego wsparły swoją ofiarą starania materialne w parafii. W przyszłym roku kalendarzowym chcemy kontynuować remont elewacji zewnętrznej bazyliki i inne konieczne prace.

14. W przyszłą niedzielę Święto św. Rodziny w Parafii pw. św. Rodziny odpust. Suma o godz. 12.00. Ks. Proboszcz serdecznie zaprasza.

15. W naszym sanktuarium o godz. 17.00 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej. Serdecznie zapraszamy.

16. Podczas Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się uroczystość zakończenia Duchowej Adopcji Poczętego Dziecka. Osoby, które podjęły ten dar modlitwy, prosimy, by przybyły ze świecami.

17. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych łask, a wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom szczęśliwych świąt Bożego Narodzenia i udanego tygodnia.