Ogłoszenia duszpasterskie - 13.01.2019r. - NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO ROK C

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie Orszaku Trzech Króli.

2. Gościmy dziś ks. Łukasza Grona, proboszcza parafii w Kodymie na Podolu na Ukrainie. Jest chełmianinem. Dzieli się z nami refleksją nad Słowem Bożym i prosi nas o wsparcie materialne w budowie kościoła.

3. Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego jest ostatnią okresu Bożego Narodzenia. Rozpoczyna się okres zwykły - tradycyjnie ze śpiewaniem kolęd będziemy trwali do 2 lutego do Święta Ofiarowania Pańskiego. Pomódlmy się dziś w duchu dziękczynienia za otrzymany chrzest i za kapłana, którym posłużył się Bóg, by uczynić nas swymi dziećmi. Zachęcamy, by podejść do chrzcielnicy i przeżegnać się wodą chrzcielną.

4. Młodzież oazowa działająca w naszej parafii przygotowała program kolędowy, który zaprezentuje naszym parafianom mieszkającym w blokach przy ul. 11 Listopada 2a i 2b, chcąc w ten sposób wspomóc prace remontowe w sanktuarium.

5. Dziś po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy do Sali Różańcowej na spotkanie opłatkowe uczestników i sympatyków Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

6. W środę zapraszamy na modlitwę uzdrowienia duszy i ciała, którą poprowadzi ks. Krzysztof Kralka. Rozpocznie się ona o godz. 17.15 Nowenną do Matki Bożej Chełmskiej, następnie o godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza św., a po niej, ok. godz. 19.00, modlitwa uwielbienia. Intencje do modlitwy możemy składać przed nabożeństwem do puszki lub w zakrystii.

7. Za tydzień po Mszy św. o 16.00 zapraszamy do Domu Pielgrzyma na spotkanie opłatkowe Przewodników Sanktuaryjnych (również te osoby, które chciałyby dołączyć do takiej posługi).

8. W tym tygodniu rozpoczniemy prace w prezbiterium, gdzie podczas remontu posadzki, przed dwoma laty, nie zostały wymienione wszystkie płytki. Chcemy ujednolicić wygląd posadzki, a jednocześnie dokonać pewnej modernizacji tego miejsca. Prace te w połowie już zostały zadatkowane jeszcze w ubiegłym roku. Potrwają one ok. dwóch tygodni.

9. W przyszłą niedzielę w parafii Rozesłania św. Apostołów z racji Tygodnia Ekumenicznego, będziemy modlili się o jedność chrześcijan. Mszy św. o godz. 12.30 będzie przewodniczył ks. bp Józef Wróbel. Ks. Proboszcz serdecznie zaprasza.

10. Zapraszamy do kawiarenki na smaczne ciastko. Istnieje jeszcze możliwość zakupu rozważań biblijnych na każdy dzień.

11. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a Gościom, Parafianom i Sympatykom naszego sanktuarium udanego tygodnia.

12. W ostatnich miesiącach, przewodnicząc liturgiom pogrzebowym, z niepokojem zaobserwowaliśmy, że duży procent naszych parafian chowanych jest bez przyjęcia sakramentów świętych, tj. spowiedzi, komunii św. czy namaszczenia chorych. Nie chodzi tu tylko o przypadki nagłej śmierci, ale niedopatrzenie czy zaniedbanie rodzin o te duchowe sprawy u osób, które miesiącami, a częstokroć nawet latami, chorowały. To jest ogromna odpowiedzialność przed Bogiem za zbawienie człowieka. Jeśli ktoś znajdzie się w szpitalu, rodzina powinna zatroszczyć się o sprawy duchowe i to nie tylko w obliczu grożącej śmierci. Sięgając do stosownego rytuału, odnajdujemy tam słowa św. Jakuba: Choruje ktoś wśród was, niech wezwą kapłanów kościoła, niech się nad nimi modlą, a modlitwa pełna wiary przyniesie uzdrowienie. Podobnie w domu - jeśli choroba trwa dłużej, należałoby poprosić kapłana. Dziękujemy przy tej okazji wszystkim rodzinom, które troszczą się o swoich chorych również w wymiarze duchowym.

13. Decyzją Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika wraz z nowym rokiem kalendarzowym zostały przyłączone do naszej parafii trzy bloki z parafii św. Ducha z ul. 11Listopada 4,6a i 6b. Decyzja oparta jest na prośbie mieszkających tam rodzin i zgodzie obydwu księży proboszczów. Zatem serdecznie witamy nowych- starych parafian. Jednocześnie informujemy, że od tego momentu wszystkie sprawy związane z posługą, sakramentami, pozwoleniami i administracją rodziny zgłaszają już w naszej kancelarii. Życzymy rozwoju i wzrostu duchowego.

14. Wdzięczni jesteśmy wszystkim rodzinom, z którymi spotkaliśmy się w domach w czasie wizyty duszpasterskiej w minionym tygodniu, za dar wspólnej modlitwy i gościnność. Przypominamy, że parafianami danej wspólnoty są osoby mieszkające na terenie parafii trzy miesiące. Nie muszą być zameldowane, a więc dotyczy to również osób czy rodzin na stancjach. W tym tygodniu chcemy się spotkać w następującym porządku:

Poniedziałek 14.01.2019
g. 16.00: Kolejowa 14,16,18,20,22; Kolejowa 60; Kińczyka 1,6 +domy prywatne

Wtorek 15.01.2019
g. 16.00: Sienkiewicza 8-12,14,14A,16,18,22,24,26,28; Kolejowa 2A,10,12,14,16

Środa 16.01.2019
g. 16.00: Spółdzielcza, Starościńska, Wspólna

Czwartek 17.01.2019
g. 16.00: Słowackiego 14,16,18,20,22,24,26,28,30

Piątek 18.01.2019
g. 16.00: Słowackiego 1-25 (księża rozpoczną od numerów 1, 9,17) oraz 2-10; I Pułku Szwoleżerów 11,13,15

Sobota 19.01.2019
g. 9.00: Żwirki i Wigury, Stephensona kamienice po stronie parzystej i nieparzystej; Jana Kazimierza 2-10; Czackiego; Reymonta; I Pułku Szwoleżerów 3,5,7,8,10