Ogłoszenia duszpasterskie - 18.08.2019r. - XX NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C

1. Przed nami w tym roku kolejne ważne wybory – być może najważniejsze. One zadecydują o być albo nie być dla naszej Ojczyzny! Pójdziemy na wybory do Sejmu i Senatu RP. Już dziś widzimy, co dzieje się w kraju i na świecie. Pamiętajmy - od nas zależą losy naszego kraju, naszych dzieci i wnuków oraz nas samych. Włączając się w ogólnopolską modlitwę w intencji Ojczyzny, chcemy zaproponować Nowennę Pompejańską. Będziemy ją odmawiać codziennie przez 54 dni od jutra, czyli 19 sierpnia (wtedy to Matka Boża przyszła do dzieci w Fatimie, które 13 sierpnia zostały uwięzione), do 11 października. Wszystkich, którym drogie są losy naszej narodowej zbiorowości, zapraszamy do wspólnej modlitwy. Codziennie o godz. 12.00 zachęcamy również do udziału w różańcu za Ojczyznę w naszej bazylice.

2. W piątek na godz. 17.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową, którą chcemy odprawić na naszej Chełmskiej Kalwarii.

3. Taca w najbliższą niedzielę przeznaczona będzie na bieżące prace budowlane i remontowe prowadzone w naszym sanktuarium. Powoli kończymy zaplanowaną na ten rok renowację elewacji bazyliki. Trwają prace w kryptach. Przygotowujemy dokumentację na wykonanie sygnalizacji przeciwpożarowej w bazylice, wykonujemy prace naprawcze muru od bramy wjazdowej wzdłuż przedszkola Arka, pracujemy też nad zagospodarowaniem klombów za bazyliką. Odnowiliśmy toalety. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób troszczą się o nasze sanktuarium, serdeczne Bóg zapłać. Zapraszamy w każdą środę o godz. 17.30 na modlitwę w intencji dobrodziejów parafii.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł o kryptach w naszym sanktuarium.

5. "Urząd Miasta Chełm informuje, że z uwagi na duże zainteresowanie mieszkańców nastąpi wydłużenie termin składania deklaracji oraz zawierania umów ws. uczestnictwa w projekcie o dofinansowanie na kolektory słoneczne oraz instalację fotowoltaiczną. Osoba, która merytorycznie pomoże mieszkańcom przy wypełnianiu deklaracji oraz umów, będzie dostępna, tak jak dotąd, w holu na parterze, Urzędu Miasta Chełm w budynku przy ulicy L ubelskiej 65, również w poniedziałek (19.08), jak i wtorek (20.08).

6. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych darów, a naszym Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.