Ogłoszenia duszpasterskie - 26.12.2019r. - ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA

1. Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżywania przez nas świąt składamy serdeczne Bóg zapłać. Siostrze Julicie za przygotowanie szopki i dekoracje kościoła, lektorom pomagającym Łukaszowi Kusemu i Jakubowi Pożarowszczykowi, osobom sprzątającym bazylikę, Organiście, chórowi z naszego sanktuarium, i służbie liturgicznej oraz elektrykom Wiesławowi i Tadeuszowi Krawczyńskim. Bóg zapłać za ofiarowanie choinek panu Andrzejowi Czapla, rodzinom Jankie i Grochala.

2. Taca dzisiejsza przeznaczona jest w całości na KUL.

3. Jutro święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msze św. w o 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo i podawanie wina. Można przynieść swoje do pobłogosławienia.

4. W przyszłą niedzielę Święto św. Rodziny. W naszym sanktuarium podczas Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się uroczystość zakończenia Duchowej Adopcji Poczętego Dziecka. Osoby, które podjęły ten dar modlitwy, prosimy, by przybyły ze świecami.

5. W przyszłym roku w dniach 4-12 sierpnia chcemy zorganizować 9 dniowa pielgrzymkę do Gruzji i Armenii, kolebki chrześcijaństwa. Koszt 4150 zł plus 110$. Uczestnicy muszą mieć ważny paszport. Zapisy i program pielgrzymki w zakrystii i kancelarii parafii. Przy zapisie obowiązuję zaliczka 1000 zł.

6. Wszystkim życzymy wielu Bożych łask, oraz szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia i udanego tygodnia. Wracającym do domów bezpiecznej podróży.

7. Odwiedziny naszych parafian z modlitwą błogosławieństwa domów rozpoczniemy w sobotę 28 grudnia. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarza: krzyż świece, woda święcona, Pismo św. dzieci i młodzież uczęszczającą na katechezę prosimy o przygotowanie zeszytów. Potraktujmy to spotkanie z naszymi duszpasterzami jako wyjątkowy czas, postarajmy się by rodzina była w komplecie. Będziemy odwiedzali naszych parafian od 16.00 a w soboty od 9.00 i od 15.00. Program do 11 stycznia jest na stronie internetowej parafii i na tablicach ogłoszeń.