Ogłoszenia duszpasterskie - 05.01.2020r. - II NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU

1. Z woli papieża Franciszka przeżywamy dziś w całym kościele Niedzielę Słowa Bożego. Każdy katolik powinien przynajmniej raz w życiu przeczytać Pismo św. Jest zatem doskonała okazja do rozpoczęcia lektury.

2. Podczas Mszy św. o godz. 9.00 będzie się modlił z nami Chór Ziemi Zamojskiej „Contra”, pod dyrekcją Katarzyny Wasilewskiej.

3. W dniach od 13 do 17 stycznia, od poniedziałku do piątku, w Sali Różańcowej będą trwały półkolonie dla dzieci. Każde spotkanie będzie rozpoczynało się o godz. 10.00, a kończyło wspólnym posiłkiem o godz. 14.00. Zapisy w zakrystii i kancelarii do najbliższego czwartku.

4. Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Porządek Mszy św. tak jak w niedzielę. Na zakończenie każdej Eucharystii kapłan będzie błogosławił kadzidło i kredę. Zabierzmy je ze sobą. Kredą oznaczmy drzwi naszych domów, wypisując imiona Mędrców, a kadzidło spalmy jako wyraz naszej gotowości do oddawania czci Bogu.

5. Jutro już po raz dziesiąty, ulicami Chełma przejdzie Orszak Trzech Króli pod hasłem: Cuda, cuda ogłaszają. W tym roku za jego organizację odpowiedzialne są trzy kolejne parafie: Trójcy Przenajświętszej, św. Kazimierza, św. Matki Teresy z Kalkuty. Z każdej z nich wyjdzie orszak ze swym królem. Każdy król będzie miał swoją barwę. Czerwoną - król Europy, niebieską - Afryki, zieloną - Azji. Orszaki królewskie spotkają się na rondzie przy Kamenie i z tamtego miejsca wspólnie udadzą się do szopki na pl. Łuczkowskiego. Po drodze na balkonie budynku Urzędu Miasta odegrana zostanie scena z Herodem. My po Mszy św. o godz. 12.00 dołączymy do orszaku. Wszystkich, którzy planują swój udział, prosimy o założenie na siebie czegoś w kolorze zielonym, np. kurtki, czapki, szalika czy chusty. Kolędujmy wszyscy na chwałę Boga i świadectwo dla innych! Na zakończenie orszaku przewidziane są gorąca herbata i drożdżówka.

6. W dniu święta Trzech Króli, jak co roku, Chełmski Dom Kultury zaprasza wszystkich Chełmian na koncert kolęd i pastorałek „Polskie Kolędy”. Zapraszamy o godz. 15.30 i 18.30.

7. Taca zebrana w czasie Uroczystości Trzech Króli przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny.

8. Jutro będziemy Gościć ks. Łukasza Grona, proboszcza parafii w Kodymie na Podolu na Ukrainie. Jest chełmianinem. Podzieli się z nami refleksją nad Słowem Bożym i prosząc nas o wsparcie materialne w budowie kościoła.

9. Za tydzień po Mszy św. o 16.00 zapraszamy do Domu Pielgrzyma na spotkanie opłatkowe Przewodników Sanktuaryjnych (również te osoby, które chciałyby dołączyć do takiej posługi.

10. Zapraszamy do kawiarenki na smaczne ciastko. Zachęcamy też do zakupu kalendarzy na 2020 rok.

11. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a Gościom, Parafianom i Sympatykom naszego sanktuarium udanego tygodnia.

12. Wdzięczni jesteśmy wszystkim Parafianom, z którymi spotkaliśmy się w domach w czasie wizyty duszpasterskiej w minionym tygodniu, za dar wspólnej modlitwy i gościnność. Przypominamy, że parafianami danej wspólnoty są osoby mieszkające na terenie parafii trzy miesiące. Nie muszą być zameldowane, a więc dotyczy to również osób czy rodzin na stancjach.