Ogłoszenia duszpasterskie - 15.08.2021r. - XX NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B

1. Gościmy dziś w naszej wspólnocie ks. Jacka Piskrzyńskiego posługującego obecnie w Hiszpanii. Nasz Gość dzieli się z nami refleksją nad Słowem Bożym.

2. Wyjazd młodych do Garbowa na SMAL już w najbliższy czwartek 19 sierpnia. Nie zwlekaj, nie zastanawiaj się, jedź, a wrócisz szczęśliwy! Miejsce czeka na Ciebie!

3. Taca w najbliższą niedzielę przeznaczona będzie na bieżące prace budowlane i remontowe prowadzone w naszym sanktuarium. Trwa wykonywanie nowych ławek do bazyliki. Prowadzone są też prace w zakrystii północnej. Wkrótce kolejne w kryptach i przy ołtarzu adoracji. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób troszczą się o nasze sanktuarium, serdeczne Bóg zapłać!. Zapraszamy w każdą środę o godz. 17.30 na modlitwę w intencji dobrodziejów parafii.

4. Powoli zbliżają się uroczystości odpustowe w naszym sanktuarium. W tym roku przeżywać je będziemy pod hasłem zaczerpniętym od błogosławionego Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego: Wszystko postawiłem na Maryję. Będziemy dziękować za 90 lat istnienia naszej parafii i za 75 lat koronacji kopii Cudownej Ikony Chełmskiej znajdującej się w ołtarzu głównym. W dniach 4 - 6 września zapraszamy na Triduum maryjne przygotowujące bezpośrednio do uroczystości odpustowych. Prowadzi je ks. Jerzy Krawczyk - Archidiecezjalny Moderator Ruchu Światło – Życie, nasz były wikariusz. Przygotowania duchowe łączyć będziemy z Mszą św. wieczorną w sobotę o godz. 17.00, w niedzielę cały dzień, w poniedziałek zaś o godz.18.00. Codziennie po ostatniej Eucharystii zapraszamy na procesję różańcową z ikoną Matki Bożej Chełmskiej, a bezpośrednio po różańcu apel maryjny. W tych dniach zachęcamy też do spowiedzi. Bardzo prosimy o duchowe wykorzystanie tego czasu. Głównym gościem tegorocznych uroczystości odpustowych będzie ks. abp Adam Szal z Przemyśla. Chcemy od tego roku powrócić do ponad 200-letniej tradycji przeżywania odpustu, wydłużając go przez oktawę, czyli od 9 do 15 września - do dnia pamiątki pierwszej koronacji w 1765r. Msze św. oktawalne z tematycznymi kazaniami sprawowane będą wieczorem o godz. 18.00, w sobotę o 17.00.

 Program oktawy:
• czwartek 9 września godz. 18.00 - pielgrzymka ludzi starszych i chorych połączona z Sakramentem Namaszczenia Chorych;
• piątek 10 września godz. 18.00 - pielgrzymka dziękczynna młodzieży, która przyjęła Sakrament Bierzmowania;
• sobota 11 września godz. 17.00 - pielgrzymka dziękczynna dzieci pierwszokomunijnych z rodzicami;
• niedziela 12 września godz. 18.00 – pielgrzymka małżeństw przeżywających jubileusze, odnowienie przyrzeczeń małżeńskich;
• poniedziałek 13 września godz. 17. 30 – pielgrzymka grup formacyjnych, apostolskich i modlitewnych - procesja fatimska;
• wtorek 14 września godz. 18.00 - pielgrzymka władz i osób pracujących w instytucjach samorządowych;
• środa 15 września godz. 18.00 - zakończenie z uroczystym „Te Deum” i obrzędem zawieszenia wot. Prosimy osoby, które ostatnio lub dawniej doznały szczególnej opieki czy łaski za wstawiennictwem Matki Bożej Chełmskiej, o spisanie swoich świadectw i przyniesienie ich w najbliższym czasie w ciągu oktawy. Jeśli ktoś chciałby złożyć jakieś wotum w postaci cennych dla siebie rzeczy, to będzie można to również w tym okresie uczynić.

5. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych darów, a naszym Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.