Ogłoszenia duszpasterskie - 19.09.2021r. - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B

1. Na zakończenie oktawy uroczystości odpustowych ku Czci Matki Bożej Chełmskiej została pobłogosławiona złota róża i umieszczona przy obrazie. Jest to wotum wdzięczności dla Maryi od chełmian w 75. rocznicę koronacji kopii, której dokonał bł. Kardynał Stefan Wyszyński. Bóg zapłać!

2. Każde wotum, które znajduje się w gablotach przy obrazie Matki Bożej Chełmskiej kryje w sobie historię wydarzeń w życiu konkretnych ludzi, za którą dziękują lub proszą. Bóg zapłać wszystkim osobom, które w ostatnim czasie złożyły wota dla Maryi i świadectwa o otrzymanej łasce. Ks. Tomaszowi Musiejowi dziękujemy za ich ułożenie w nowych gablotach, które znajdują się już przy Obrazie.

3. We wtorek podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlili się w intencji ks. Mateusza z racji Jego imienin. Serdecznie zapraszamy.

4. W środę Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył ks. bp Adam Bab. Zapraszamy na nią członków wszystkich grup duszpasterskich. Po Eucharystii w sali różańcowej odbędzie się spotkanie opiekunów i liderów grup.

5. W czwartek na godz. 19.00 rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy do sali różańcowej na spotkanie organizacyjne.

6. Za zgodą ks. Biskupa w tym roku nie będziemy przygotowywali do Sakramentu Bierzmowania uczniów klas VIII z naszej parafii. Przystąpią oni do niego w klasie pierwszej szkoły średniej. Proszę rodziców i młodzież o uszanowanie tej decyzji, która jest podyktowana troską o młodego dojrzewającego człowieka i o sakramenty. To piękny okres w życiu, ale też w wielu przypadkach bardzo trudny, często spotęgowany buntem. Poza tym klasa VIII kończy pierwszy etap edukacji, co wiąże się z różnymi zaliczeniami i egzaminami. Doświadczenie uczy, że są to trudności, które rzutują na jakość przygotowania. Po otrzymaniu Sakramentu Bierzmowania, wielu młodych ludzi nie uczestniczy już aktywnie w życiu duchowym Kościoła, wypisując się również z lekcji zreligii często za zgodą uważających się za katolików rodziców. Oczywiście nie brakuje wyjątków - Bogu dzięki, że jest ich sporo. Jeszcze kilka lat temu młodzież przyjmująca bierzmowanie będąc w III klasie gimnazjum miała po 16 lat, a więc tyle ile mają uczniowie w pierwszej klasie szkoły sredniej. Poczekajmy zatem wszyscy. Może dzięki temu będziemy bardziej świadomi wartości samego sakramentu, zdrowsi i mocniejsi duchowo.

7. W piątek na godz. 17.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową. Jeśli będzie dobra pogoda, odprawimy ją w naszej chełmskiej Kalwarii.

8. Rozpoczęty nowy rok szkolny otwiera przed nami kolejne możliwości formacji w różnych grupach przy parafii. W poniedziałki o godz. 15.00 i 16.30 spotyka się Legion Maryi. Zapraszamy osoby poszukujące duchowości maryjnej i działania apostolskiego. Opiekunem został ks. Patryk Kułaga.

9. W poniedziałki o godz. 19.00 w bazylice spotyka się Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca. Osoby, które chciałyby do niej dołączyć, serdecznie zapraszamy. Pasterzem wspólnoty jest ks. Paweł.

10. W poniedziałki o godz. 19.00 w kaplicy nad Bramą Uściługską spotyka się Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Wolni w Chrystusie”. Zapraszamy osoby, które chciałyby do niej dołączyć. Jej pasterzem jest ks. Szymon.

11. Wspólnota Ruch Rodzin Nazaretańskich spotka się w piątek o godz. 16.30 w sali nr 4 przy Bramie Uściługskiej. Zapraszamy na to spotkanie osoby poszukujące takiej formy duchowości. Nowym opiekunem został ks. Damazy Soja.

12. W piątek o godz. 19.00 zapraszamy młodzież, która chciałaby uczestniczyć w młodzieżowej formacji oazowej. Spotkanie odbędzie się w sali nr 3. Moderatorem jest ks. Jan.

13. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami, zapraszamy w każdą sobotę o godz. 11.00 do sali nr 3 w podcieniach. Opiekunem jest ks. Mateusz.

14. Dzieci z klas od IV do VI zapraszamy do Oazy Dzieci Bożych. Spotkania w soboty o godz.10.00 w sali nr 3. Odpowiedzialny ks. Jan.

15. Osoby dorosłe, wychowane w duchu oazowym czy poszukujące tej formacji, zapraszamy na spotkania Oazy Dorosłych w każdą sobotę o godz. 18.00 w sali nr 3. Opiekunem jest ks. Jan.

16. Dzieci zapraszamy też do scholii. Próby w niedziele o godz.10.00 w sali nr 3. Odpowiedzialni s. Angelika i p. Dariusz.

17. W niedzielę o godz. 19.00 w Sali nr 3 spotyka się na próbach chór parafialny. Zapraszamy osoby, które lubią i potrafią śpiewać. Chór prowadzi Szymon Szurma nasz organista.

18. Osoby uzależnione, poszukujące wsparcia zapraszamy każdej niedzieli na spotkanie Wspólnoty AA, w sali nr 4 w podcieniach. Opiekun duchowy ks. Damazy Soja

19. Nauczycieli różnych przedmiotów, którzy, udzielając korepetycji, chcieliby jako wolontariusze pomóc dzieciom i młodzieży z uboższych rodzin, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii.

20. Za tydzień w niedzielę o godz. 15.30 na Placu Łuczkowskiego odbędzie się koncert naszej Chełmskiej Orkiestry Dętej z racji 50 Rocznicy istnienia. Zapraszamy.

21. Za tydzień ofiary składane na tacę w całości przeznaczone będą na prace prowadzone w sanktuarium. Przypominamy, że za wszystkich Ofiarodawców modlimy się w środy podczas nabożeństwa o godz. 17.30 i Mszy św. o godz. 18.00.

22. Zapraszamy do kawiarenki na dobre ciasto. Możemy tam już nabyć kalendarze na przyszły rok. Zapraszamy też do krypt i na wieżę.

23. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Znajdziemy w niej relację z naszych ostatnich uroczystości odpustowych.

24. Wznawiamy zbiórkę makulatury na cele charytatywne. Kontener już jest umieszczony tam, gdzie stał poprzednio. Różnica polega tylko na tym, że nie będziemy jeździli po odbiór makulatury w różne części miasta. Prosimy o dostarczanie jej indywidualnie każdego dnia, kiedy otwarte są bramy sanktuarium, czyli w godz. 6.00 - 21.30.

25. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych łask, a wszystkim Parafianom, Sympatykom i Pielgrzymom błogosławionego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.