Ogłoszenia duszpasterskie - 24.10.2021r. - XXX NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B

1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który potrwa do soboty włącznie. Zachęcamy do szczególnej modlitwy w intencji dzieł misyjnych Kościoła.

2. Serdeczne podziękowania dla 6 osób, które włączyły się w pomoc w grabieniu liści. Bardzo prosimy o pomoc w tym tygodniu codziennie w dogodnej dla siebie porze. Liczymy na zaangażowanie, bo jak widać, pracy jest sporo.

3. Wdzięczni też jesteśmy za wszelkie dotychczasowe ofiary, również i za te złożone dziś na tacę z myślą o bieżących pracach. W każdą środę podczas nabożeństwa i Mszy św. wieczornej modlimy się za naszych Ofiarodawców. Bóg zapłać! za Wasze dobre serca!

4. Jutro dokładnie wypada 90 Rocznica powstania naszej parafii. Zapraszamy na różaniec dziękczynny o godz.17.30.

5. We wtorek kolejny dzień comiesięcznej nowenny z modlitwą do Matki Bożej Chełmskiej o dar poczęcia dla małżeństw niemogących mieć własnych dzieci. Zawsze w czwarty wtorek miesiąca Msza św. o godz. 18.00. Prosimy o poinformowanie i zaproszenie małżeństw starających się o potomstwo, jak również innych członków rodzin modlących się w tej intencji.

6. W czwartek o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji ks. Szymona z racji Jego imienin.

7. W przyszłą niedzielę tradycyjnie już w ostatni dzień października zapraszamy na Procesję ze Świętymi, których Relikwie mamy w naszym mieście. Wspólna modlitwa rozpocznie się Mszą św. w Parafii pw. Rozesłania św. Apostołów, następnie procesja do bazyliki, a tu modlitwa uwielbienia, którą poprowadzi nasza wspólnota Odnowy w Duchu św. „Wolni w Chrystusie” wraz ze scholą młodzieżową.

8. Listopad to w tradycji chrześcijańskiej czas modlitw za dusze Zmarłych. Tę piękną tradycję Kościoła katolickiego zaczyna przyćmiewać od pewnego czasu święto duchów, zwane Halloween. Dlatego warto, by rodzice i opiekunowie, a także nauczyciele i katecheci, ze szczególną troską podeszli do pielęgnowania w dzieciach tej pięknej katolickiej i polskiej tradycji, jaką jest modlitwa za dusze Zmarłych. Prowadzić na cmentarz, zabierać na pogrzeby. Papież Franciszek uważa, że należy zakazać zła, jakim jest Halloween, chce, by święto duchów i upiorów zastąpić bezpiecznym dla dzieci świętem. Włoskie dzieci będę przebierać się za świętych i uczestniczyć w czuwaniach modlitewnych w kościołach w całym kraju. Przeciwko Halloween w 2009 r. wypowiedział się też Benedykt XVI. Stwierdził on, że jest to święto antychrześcijańskie i niebezpieczne. Promuje kulturę śmierci i popycha nowe pokolenia w kierunku mentalności ezoterycznej magii, atakuje święte i duchowe wartości. Katolicy nie powinni zatem uczestniczyć w takiej formie przeżywania najbliższych dni.

9. W uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w naszej bazylice będą sprawowane w porządku niedzielnym. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 12.00. W tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św. Na naszych chełmskich cmentarzach w tym roku procesje i Msze św. o godz. 12.00 przy ul. Mościckiego, a o godz. 13.00 - ul. Lwowskiej. Przypominamy o odwiedzeniu grobów zmarłych kapłanów.

10. We wtorek za tydzień będziemy wspominać Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w bazylice o godz. 7.00, 9.00 oraz 18.00. Procesje na cmentarzach przy ul. Lwowskiej o godz. 13.00, ul. Mościckiego o godz. 15.00.

11. Przypominamy, że cmentarz to miejsce święte. Wymaga od nas również odpowiedniego zachowania. Pamiętajmy o właściwym dla tego miejsca stroju.

12. Do zabrania są jeszcze karty wypominkowe. Wypełnione czytelnie prosimy składać do puszki, która znajduje się przy ołtarzu. Różaniec wypominkowy codziennie o godz. 17.15, a w sobotę o godz. 16.15. Będą też trzy Msze św. za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach - 1,15 i 30 listopada o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

13. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych darów. Wśród nich jest ks. prałat Tadeusz Kądziołka, nasz były proboszcz. Wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.