Ogłoszenia duszpasterskie - 23.01.2022r. - III NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C

1. Od dziś znowu jest możliwość przyjazdu do Bazyliki autobusem, na Msze św. od 7.00 do 12.00. Serdecznie zachęcamy do korzystania. Prosimy o przekazanie tej informacji innym.

2. Dziś z racji Wspomnienia Męczenników Pratulińskich, gościć będziemy w bazylice braci i siostry Kościoła greckokatolickiego, którzy będą celebrować Eucharystię o godz. 13.30.

3. W związku z wejściem w życie ustawy o dodatku osłonowym. W naszej parafii w niedzielę za tydzień w godzinach od 10.00 do 13.00 będzie możliwość uzyskania szczegółowych informacji oraz wypełnienia wniosku o przyznanie dodatku. Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie się do biblioteki sala obok kawiarenki

4. Kawiarenka zaprasza dziś na ciasto domowe. Pieczone przez Panie posługujące w kawiarence.

5. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na prace remontowo - budowlane prowadzone w sanktuarium. Gromadzimy środki na ołtarz adoracji.

6. We wtorek zapraszamy wszystkie małżeństwa borykające się z problemem niepłodności na wspólna modlitwę o dar poczęcia. Początek Msza św. o godz.18.00.

7. Chełmskie Centrum Ewangelizacji zaprasza na kurs Nowe Życie, czyli weekendowe rekolekcje o doświadczeniu mocy i miłości Bożej, które odbędą się w dniach 28-30.01.2022 r. Zapisy na stronie www.chce.info lub w zakrystii i kancelarii.

8. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Gruzji i Armenii proszone są o wpłacenie do końca stycznia zaliczki w kwocie 1000 zł.

9. Przyjmujemy zapisy na wakacyjne kolonie dla dzieci i młodzieży, które odbędą się w Bułgarii w Złotych Piaskach w dniach 26 czerwca - 7 lipca. Koszt to 2190 zł. Więcej informacji na stronie internetowej bazyliki. Zapisy u ks. Pawła oraz w zakrystii lub kancelarii.

10. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.

11. Bóg zapłać wszystkim rodzinom, z którymi spotkaliśmy się w czasie wizyty duszpasterskiej w minionym tygodniu, za wspólną modlitwę, rozmowy i radość spotkania. Parafianie, którzy z różnych powodów nie mogli przyjąć u siebie kapłana w domu, a chcą prosić o modlitwę i błogosławieństwo, mogą to uczynić w zakrystii lub w kancelarii albo też telefonicznie. Odwiedzimy te rodziny w najbliższą sobotę południu od godz14.00. I również w sobotę za tydzień zapraszamy do bazyliki na Mszę św. o godz. 17.00 wszystkie rodziny, które wybrały drugą formę wizyty duszpasterskiej, czyli modlitwę w kościele. Prosimy przyjdźcie całymi rodzinami. Otrzymacie treść modlitwy błogosławieństwa domu, którą wspólnie odczytacie po powrocie do swoich domostw. Jeśli Bóg pozwoli, w tym tygodniu zechcemy się spotkać z naszymi parafianami w następującym porządku i zakończyć wizytę w tym innym niż dotychczas czasie.