Ogłoszenia duszpasterskie - 20.11.2022r. - NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA ROK C

1. W uroczystość Chrystusa Króla w naszej ojczyźnie przeżywamy szóstą rocznicę Aktu Zawierzenia Polski Chrystusowi Królowi. Dziś możemy zyskać odpust zupełny, odmawiając akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

2. Dziś przed bazyliką odbywa się zbiórka na operację wady serca małej Emilki Taczały. Operacja urodzonej w marcu 2021 roku dziewczynki odbyć się ma w USA. W zbiórkę środków na opłacenie leczenia, rehabilitacji, transportu, zakwaterowania i leków zaangażowana jest Fundacja Siepomaga. Potrzeba ponad milion złotych. Serdecznie zachęcamy do udzielenia wsparcia!

3. Misja Miłość to projekt realizowany przez Zespół ds. Nowej Ewangelizacji w Archidiecezji Lubelskiej. Jest skierowany do wszystkich par, które pragną żyć w jedności i miłości. Wierzymy, że nie jest to możliwe bez Jezusa. Jak osiągnąć trwałą miłość i jedność w związku? Po odpowiedź zapraszamy na spotkania otwarte i na randki małżeńskie. Spotkania otwarte to cykl trzech spotkań wieczornych prowadzonych przez małżeństwa, na których oprócz Słowa Bożego, które jest w stanie czynić cuda w życiu człowieka, spotkacie dobrych ludzi i dobrą kawę.
Zapraszamy na nie koniecznie w parach. Spotkania będą odbywały się w sali różańcowej. Pierwsze już w najbliższy wtorek o godz. 19.00
Spotkania nie wymagają zapisów. Przychodźcie i przyprowadzajcie znajomych. Przy wyjściu

4. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy Rycerzy Maryi i Sympatyków na spotkanie formacyjne. Tym razem rozważać będziemy Słowo Boże. Spotkanie odbędzie się w sali różańcowej.

5. Są jeszcze miejsca na kursie Nowe Życie, który odbędzie się 25 – 27 listopada, a będzie poświęcony doświadczaniu Bożej miłości. Zapisy za pośrednictwem strony www.chce.info, w zakrystii lub kancelarii.

6. Jeszcze tylko przez ten tydzień do soboty możemy składać nazwiska naszych kandydatów do Rady Duszpasterskiej. Urna znajduje się przy wyjściu głównym z bazyliki.

7. W sobotę zapraszamy na godz. 17.00 na ostatnią już Mszę św. za wszystkich zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

8. Za tydzień rozpoczną się Adwent i nowy rok liturgiczny, który będziemy przeżywali pod hasłem Wierzę w Kościół Chrystusowy. Pięknym przygotowaniem do Bożego Narodzenia będą poranne Msze św. maryjne, zwane roratami, sprawowane o godz. 6.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy! Prosimy o przychodzenie z lampionami. Jednocześnie będzie zmieniony porządek Mszy św., które będą sprawowane o godz. 6.00, 8.00 i 18.00. Na roraty na godz. 6.00 zapraszamy również dzieci. Prosimy, by przynosiły ze sobą serduszka ze swoim imieniem i nazwiskiem. Każdego dnia rorat dzieci będą uczestniczyły w losowaniu figury Matki Bożej.

9. Młodzież oazowa rozprowadza przed bazyliką zdrapki adwentowe, które mogą być również pomocne w przeżywaniu każdego dnia tego ważnego czasu przygotowującego do Bożego Narodzenia z uwagi na wyznaczone tam konkretne zadania.

10. Ofiary składane na tacę za tydzień przeznaczone będą na trwające w naszym sanktuarium prace remontowo – budowlane. Wdzięczni jesteśmy wszystkim, którzy modlitwą, dobrym słowem i wsparciem materialnym towarzyszą w upiększaniu Góry Chełmskiej. W każdą środę modlimy się za Dobrodziejów naszego sanktuarium. Istnieje możliwość zgłoszenia ofiary przez Internet - link.

11. Również za tydzień będziemy gościli ks. prof. Piotra Szczura z KUL-u, który przez cały dzień będzie głosił homilię. W akcie solidarności z Kościołem prześladowanym będziemy mogli złożyć ofiary do puszki.

12. W kawiarence możemy zaopatrzyć się w kalendarze na przyszły rok.

13. Zapraszamy na premierowy koncert promocyjny nowej płyty pt. Wędrowiec zespołu Good God. Odbędzie się on 1 grudnia o godz. 19.30 w ChDK-u. Bilety w cenie 25 zł można nabyć na stronie ChDK-u.

14. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Parafianom i Gościom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.