Ogłoszenia duszpasterskie - 04.12.2022r. - II NIEDZIELA ADWENTU ROK A

1. Cieszymy się, że w pierwszym tygodniu Adwentu dużo osób uczestniczyło w roratach o godz. 6.00. Życzymy wytrwałości do końca i zapraszamy kolejne, które być może nigdy jeszcze w tej modlitwie nie uczestniczyły. Niestety brakowało młodzieży, kandydatów do bierzmowania i niewiele było dzieci. Ale dziękujemy tym, które były. Prosimy rodziców postarajmy się przynajmniej jeden raz przyjść z dzieckiem. Dzieci zapraszamy dwa razy w tygodniu - we wtorek i czwartek - również na godz. 6.00. Wtedy przychodzimy z papierowym serduszkiem ze swoim imieniem i nazwiskiem. Prosimy wszystkich o przynoszenie lampionów. Po roratach dzieci i rodziców zapraszamy do sali różańcowej na poczęstunek.

2. Przy wyjściu głównym z bazyliki wyłożone są modlitwy do Matki Bożej Chełmskiej w różnych intencjach. Każdego dnia przez cały Adwent można wylosować sobie taką kartkę modlitewną.

3. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Ogarniamy modlitwą naszych braci i siostry.

4. Dziś też odbywają się wybory do nowej Rady Parafialnej. Listy z nazwiskami osób wyłożone są na stoliku przy wyjściu. Spośród 20 kandydatów wybieramy jednego, zakreślając przy jego nazwisku krzyżyk. Następnie wrzucamy kartkę do urny. Prosimy o zaangażowanie się w wybory.

5. Dziś przed bazyliką odbywa się kiermasz bożonarodzeniowy przygotowany przez członków Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca. Dochód z ręcznie wykonanych ozdób przeznaczony będzie na wsparcie Chełmskiego Centrum Ewangelizacji. Są też rozdawane ulotki informujące o idei i działaniach Centrum. Na kiermaszu jest możliwość zakupienia za dobrowolną ofiarę najnowszej płyty zespołu Good God pt. Wędrowiec.

6. Medalik Niepokalanego Poczęcia, nazywany również cudownym medalikiem, zawdzięczamy odpowiedzi św. Katarzyny Laboure na słowa, które usłyszała od Maryi. Matka Boża prosiła, aby powstał taki medalik, a każdy kto będzie go ufnie nosił dostąpi obfitych łask. Wspólnota Legionu Maryi pragnie przybliżyć historię tego medalika każdemu, a kto będzie zainteresowany, będzie mógł otrzymać medalik dziś przy wyjściu z bazyliki.

7. W czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.00, 9.00, 11.00, 16.00 i 18.00. O godz. 12.00 Godzina Łaski Maryi. Zapraszamy do bazyliki na wspólną modlitwę. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się uroczyste zawierzenie w macierzyńską niewolę Maryi osób, które przez ostatnie rekolekcje, trwające 33 dni, przygotowywały się do tego wydarzenia. Oczywiście na odnowienie zawierzenia zapraszamy też tych, którzy już wcześniej oddali się w macierzyńską niewolę miłości Maryi. Osoby, które będą odnawiały bądź dokonywały po raz pierwszy aktu oddania Jezusowi Chrystusowi przez Niepokalane Serce Maryi, prosimy o przyniesienie własnoręcznie napisanego tekstu oddania, który można znaleźć na stronie internetowej www.oddanie33.pl. Prosimy też o zakupienie sobie łańcuszka zawierzenia Maryi.

8. W czwartek podczas Mszy św. o godz. 16.00 błogosławieństwo medalików dla dzieci klas III.

9. Osoby wyjeżdzające do Ziemi Świętej zapraszamy w piątek 9 grudnia na spotkanie organizacyjne z przedstawicielem biura w sali różańcowej po Mszy św. wieczornej.

10. Zespół Szkół Technicznych organizuje świąteczny kiermasz „ dla Emilki”. Pozyskane środki przeznaczone zostaną na finansowe wsparcie operacji serca. To ta sama dziewczynka, którą wspomagaliśmy dwa tygodnie temu w naszym sanktuarium. Kiermasz będzie się odbywał w sobotę 10 grudnia w godz. od 10.00 do 16.00 przy ul. Granicznej.

11. W sobotę podczas Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlili się w intencji ks. Damazego w dniu Jego imienin. Serdecznie zapraszamy!

12. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy włącznie. Poprowadzi je ks. dr Krzysztof Gałan, nasz parafianin, pełniący funkcję dyrektora wydziału do spraw wychowania katolickiego w naszej archidiecezji. Tak zorganizujmy sobie czas, by uczestniczyć w tych ćwiczeniach duchowych oraz skorzystać ze spowiedzi. Program rekolekcji znajduje się na stronie internetowej parafii i tablicach ogłoszeń oraz wyłożony jest na stolikach przy wyjściu. Zapraszamy!

13. W niedzielę za tydzień święto służby liturgicznej. W naszym sanktuarium podczas Mszy św. o godz. 10.30 wprowadzenie nowych ministrantów i lektorów oraz dziękczynienie za 5 lat posługi lektorów dorosłych.

14. W przyszłą niedzielę zespół Caritas będzie rozprowadzał świece na stół wigilijny w cenie 10 i 20 zł.

15. Rodzinę Żywego Różańca zapraszam na spotkanie formacyjne w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.9.00.

16. W poniedziałek w czasie rekolekcji kapłani odwiedzą z posługą sakramentalną chorych w domach. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii.

17. Podczas rekolekcji Parafialny Zespół Caritas będzie też rozprowadzał świece na stół wigilijny.

18. Zgromadzenie Sióstr Szarytek Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w miejscowości Bałta na Ukrainie prowadzi świetlicę środowiskową zajmując się rodzinami wielodzietnymi. W związku ze zbliżającymi się świętami siostry Pragą przygotować dla nich paczki żywność i słodycze. W czasie rekolekcji będziemy mieli możliwość włączenia się w tę pomoc przynosząc do bazyliki dary. Zbiórkę koordynuje Fundacja Małe Wielkie Serca.

19. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy pobrali już poświęcone opłatki, by zanieść je swoim sąsiadom w blokach czy w domach jednorodzinnych. Zachęcamy kolejne osoby - przedstawicieli bloków czy ulic - by zabrały opłatek dla ich mieszkańców. Zaangażujmy się w tę posługę! Opłatki możemy odbierać w czasie pracy kancelarii lub po Mszach św.

20. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożych łask, a wszystkim Parafianom, Sympatykom, Pielgrzymom i Gościom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.