Ogłoszenia duszpasterskie - 10.04.2023r. - PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

1. Bóg zapłać! wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniu Triduum Sacrum i uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Siostrze Zakrystiance i osobom współpracującym, sprzątającym bazylikę, służbie liturgicznej z ks. Arkadiuszem, dorosłym lektorom, komentatorowi Grzegorzowi Bajkowskiemu, Szafarzom, Panu Organiście, scholi młodzieżowej z ks. Szymonem, orkiestrze z dyrygentem Marianem Kłyszem, chórowi sanktauryjnemu z ks. Damazym, Rycerzom Maryi, elektrykom – Panom Wiesławowi, Tadeuszowi i Sebastianowi - za ofiarowanie i wykonanie doświetlenia kaplicy adoracji oraz inne prace, a także Panom Leszkowi Dybale i Krzysztofowi Krasowskiemu.

2. Trwa Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy na nią codziennie o godz. 15.00.

3. Taca z dnia dzisiejszego przeznaczona jest w całości na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Bóg zapłać!

4. W czwartek podczas Mszy św. o godz. 18.00 ks. bp Adam Bab udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży z pierwszych klas szkól średnich.

5. W piątek ze względu na Oktawę Wielkanocy nie obowiązuje nas post.

6. W piątek zapraszamy na wieczorną Mszę św. a po niej na godz. 19.00 wielkanocny koncert uwielbieniowy, który poprowadzi Michał Król z zespołem, znany w środowisku chrześcijańskim muzyk. Zapraszamy aby wspólnie uwielbić zmartwychwstałego Jezusa!

7. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia - szczególne święto dla Kościoła. Na zakończenie każdej Mszy św. będziemy udzielali wszystkim indywidualnego błogosławieństwa balsamem miłosierdzia.

8. O godz. 15.00 zapraszamy do bazyliki na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

9. Ksiądz Proboszcz Parafii pw. Miłosierdzia Bożego serdecznie zaprasza na odpust.

10. Osoby potrafiące i lubiące śpiewać zapraszamy do chóru parafialnego. Próby w sali nr 3 w podcieniach w każdy piątek o godz. 19.00.

11. Osoby, które w lipcu wybierają się na pielgrzymkę autokarową do Medjugorie, prosimy o wpłacanie kolejnej raty w kwocie 1000 zł.

12. W przyszłym roku w czasie ferii zimowych w dniach 28 stycznia – 6 lutego chcemy zorganizować dziesięciodniową pielgrzymkę do Meksyku. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii. Program znajduje się na stronie internetowej sanktuarium.

13. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask, a Parafianom, Sympatykom i Gościom naszego sanktuarium szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej oraz bezpiecznego powrotu do domów.