1. Dziś odbędzie się w naszym sanktuarium pielgrzymka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci wraz z ich założycielką Madzią Buczek. Mszy św. o godz. 12.00 będzie przewodniczył ks. bp Antoni Długosz z Częstochowy. Następnie odbędzie się koncert ks. Biskupa w bazylice, a po nim dzieci czekają w parku atrakcje.

2. Dziś też inauguracja XX Dni Kultury Chrześcijańskiej w naszym mieście. Szczegółowy program obchodów – konferencji i spotkań - na plakatach. Chcemy zwrócić naszą uwagę na dzień jutrzejszy - o godz. 17.00 w sali różańcowej odbędzie się wykład Opowieść o cudownej Ikonie Matki Bożej Chełmskiej. Historia obrazu, kult i ikonografia, który wygłosi Krystyna Mart.

3. We wtorek zapraszamy na 24-godzinne nabożeństwo. Początek po Mszy św. o godz. 18.00. Modlić się będziemy przed Najświętszym Sakramentem nieustanie przez dobę. Adoracja zakończy się w środę o godz. 16.00. Modlitwa, zwłaszcza nocą, wymaga większej ofiary, tym bardziej może być owocna.

4. W środę zapraszamy na comiesięczną modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała. Rozpocznie ją o godz. 17.15 nabożeństwo majowe. Wcześniej w zakrystii można składać intencje modlitewne. Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył i modlitwę uzdrowienia poprowadzi ks. Krzysztof Kralka.

5. Klub seniora Mimoza zaprasza na koncert z okazji 60 –lecia działalności. Koncert odbędzie się 17 maja w środę o godz. 13.00 w sali widowiskowej Chełmskiego Domu Kultury.

6. W czwartek o godz. 16.00 w sali różańcowej konferencja Wychowanie dziecka posłusznego adresowana do młodych małżeństw. Spotkanie prowadzą Alicja i Tomasz Pituchowie.

7. W piątek podczas Mszy św. o godz. 8.00 społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Chełmie będzie modliła się z racji Dnia Patrona.

8. W sobotę o godz. 10.00 w sali różańcowej odbędzie się projekcja filmu fabularnego Prorok, poświęconemu Prymasowi kard. Stefanowi Wyszyńskiemu, który po trzech latach internowania przez władze komunistyczne ponownie stanął na czele Kościoła w Polsce. Zapraszamy!

9. W dwie ostanie soboty maja odbywać się będą Pierwsze Komunie św. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej Arka, a o godz. 12.00 ze Szkoły Podstawowej nr 5. Biały Tydzień będą przeżywały, rozpoczynając od nabożeństwa majowego o godz. 17.30.

10. W sobotę 20 maja w Żmudzi po raz IX odbędzie się zlot motocyklowy. O godz. 10.00 Msza św. Szczegółowe informacje na plakacie.

11. Już po raz siódmy w naszym mieście odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. O godz. 12.00 zainicjuje go Msza św. w Parafii pw. Świętej Rodziny, następnie uczestnicy wyruszą do naszego sanktuarium. Marsz jest manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych oraz poszanowania życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Niech nie zabraknie nikogo z nas – szczególnie małżeństw z małymi dziećmi. Przynieśmy chorągiewki, balony, transparenty. Hasło tegorocznego marszu to: Dzieci przyszłością Polski.

12. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na koncert patriotyczno - religijny w wykonaniu Macieja Wróblewskiego.

13. W pierwszą sobotę czerwca do każdej z chełmskich parafii przybędą ewangelizatorzy z różnych miejsc diecezji i Polski, aby w sobotę przejść po naszych domach, poszukując ludzi, którzy odeszli od wiary, aby podzielić się z nimi świadectwem doświadczenia Boga. Następnie o godz. 18.00 zgromadzimy się na wspólnej Eucharystii, którą w bazylice odprawi ks. bp Artur Ważny, aby modlić się za mieszkańców Ziemi Chełmskiej. Po Mszy św. na scenie przed bazyliką odbędzie się ewangelizacyjny koncert, który poprowadzi zespół Mocni w Duchu z Łodzi. Po nim ewangelizatorzy rozejdą się na noclegi do naszych domów, by od rana w niedzielę we wszystkich kościołach dalej być z nami i dzielić się swoją wiarą. Prosimy o życzliwe ich przyjmowanie oraz poinformowanie sąsiadów o tej ewangelizacji. Każdy z ewangelizatorów będzie posiadał identyfikator z imieniem, nazwiskiem i pieczęcią parafii oraz dokument tożsamości. Z soboty na niedzielę będą potrzebne noclegi dla ok. 30 - 40 osób. Osoby mogące przyjąć gości na nocleg proszone są o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii.

14. Tradycyjnie zapraszamy do kawiarenki na kawę i dobre ciastko.

15. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wszelkiego dobra, wszystkim zaś Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego sanktuarium oraz pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.