1. Trwa Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Z ziemi chełmskiej uczestniczy w niej ok. 60 osób. Pielgrzymi wszystkich pozdrawiają i zapewniają o modlitwie. 
 
2. Dziś o godz. 19.00 rozpoczną się w naszym sanktuarium Sierpniowe Koncerty Organowe, nawiązujące do tegorocznego jubileuszu 75-lecia instalacji instrumentu. Wybrzmi muzyka barokowa, romantyczna i współczesna w wykonaniu absolwentów i obecnych uczniów PSM I i II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Chełmie. Wykonawcy: Patrycja Wilgos, Ada Wróblewska, Mateusz Młynarczyk, Seweryn Szarpak oraz Dominik Bitner. Więcej szczegółów na plakacie. Serdecznie zapraszamy! Przed i po koncercie będzie możliwość nabycia płyty wydanej z racji jubileuszu obecności organów w naszym kościele. Koszt CD: 25 zł. Jest to jednocześnie cegiełka na prace remontowe w sanktuarium.
 
3. W niedzielę za tydzień zapraszamy na Różaniec Fatimski. Wszystkich, którzy uczestniczą w niedzielnej Mszy św. o godz. 18.00, zapraszamy w tym dniu wyjątkowo na godz. 17.30. Prosimy o przyniesienie ze sobą lampionów. Lampiony można nabyć również w kawiarence. Na początku modlitwy zostanie nałożona na głowę Maryi nowa korona, która jest darem od pielgrzymów z Medjugorie.
 
4. 16 sierpnia w środę chcemy zorganizować z naszego sanktuarium jednodniową pielgrzymkę do Strachocina – Sanktuarium św. Andrzeja Boboli, do Markowej, gdzie we wrześniu odbędzie się beatyfikacja rodziny Ulmów, oraz do Starej Wsi do Ogrodu Biblijnego. Koszt pielgrzymki bez wyżywienia 110 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Wyjazd o godz. 6.00.
 
5. Młodzież, począwszy od klas VIII szkoły podstawowej, zapraszamy na wspólny wyjazd na SMAL do Garbowa w dniach 16 - 20 sierpnia. Przed Wami piękny czas radosnego spotkania młodych z Bogiem oraz drugim człowiekiem na konferencjach, modlitwie, Eucharystii, agapie i koncercie. Szkoda, by Ciebie tam zabrakło. Organizujemy wspólny wyjazd z naszego sanktuarium. Zapisy przyjmowane są w zakrystii i kancelarii. Za wyjazd do Garbowa odpowiedzialny jest ks. Szymon. Wszystkie informacje na stronach internetowych SMAL-u. W tym roku spotykamy się w Garbowie już po raz jedenasty. Tegoroczna edycja Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej upłynie pod hasłem Echo Serca.
 
6. Zapraszamy do krypt, na taras widokowy i do kawiarenki, gdzie możemy nabyć nowe kalendarze sanktuaryjne na przyszły rok w cenie 7 zł.
 
7. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Parafianom, Sympatykom, Gościom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.