1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który potrwa do soboty włącznie. Zachęcamy do szczególnej modlitwy w intencji dzieł misyjnych Kościoła.

2. Dzisiaj wypada 45. rocznica inauguracji pontyfikatu św. Jana Pawła II. Cały świat usłyszał wówczas słowa: Nie lękajcie się Dziś po każdej Mszy św. możemy wsłuchiwać się w słowa homilii, które wygłosił Papież - Polak, a na godz. 21.00 zapraszamy na modlitwę różańcową przy figurze Świętego przy gmachu. Zabierzmy ze sobą znicze.

3. Gościmy w naszej wspólnocie ks. dra Przemysława Śliwińskiego, rzecznika prasowego ks. kard Kazimierza Nycza., który jest również odpowiedzialny za kult relikwii bł. Prymasa Wyszyńskiego pośredniczył w sprowadzenie relikwii Prymasa do naszego sanktuarium. Dziś dzieli się z nami refleksją nad Słowem Bożym.

4. Dziś Kopia Cudownej Ikony Matki Bożej Chełmskiej peregrynuje do Parafii w Łopienniku. Otaczamy modlitwą ten czas.

5. Dziś też odbywa się liczenie wiernych obecnych na Mszach św. i przyjmujących Komunię św.

6. Jutro w sali różańcowej o godz. 17.00 katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

7. We wtorek kolejny dzień comiesięcznej nowenny z modlitwą do Matki Bożej Chełmskiej o dar poczęcia dla małżeństw niemogących mieć własnych dzieci. Msza św. o godz. 18.00. Prosimy o poinformowanie i zaproszenie małżeństw starających się o potomstwo, jak również innych członków rodzin modlących się w tej intencji.

8. We wtorek zapraszamy na 24 godzinną adorację Najświętszego Sakramentu., Która rozpocznie się po modlitwie o dar poczęcia, a zakończy w środę o godz.17.00.Materiałem do rozważań będą fragmenty z Pisma św. opisujące cuda Jezusa.

9. W środę zapraszamy na comiesięczną modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała. Rozpoczniemy modlitwą różańcową o godz. 17.15, podczas której na początku będą odczytane intencje modlitewne - możemy je składać przed Eucharystią w zakrystii, o godz. 18.00 Msza św., a po niej modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. Gościem specjalnym będzie Marcin Zieliński, świecki ewangelizator i charyzmatyk. Pochodzi ze Skierniewic. Jest katolikiem, czcicielem Najświętszej Maryi Panny, będącym w nieustannym duchowym kierownictwie, spowiadającym się i przyjmującym sakramenty. Wiele lat temu przeżył nawrócenie, które odmieniło jego życie. Jest liderem wspólnoty Głos Pana przy Parafii pw. Miłosierdzia Bożego, a duchowni zapraszają go na rekolekcje organizowane w całym kraju. Podczas spotkań z Marcinem Zielińskim często dzieją się „wielkie rzeczy”. Ich uczestnicy wracają do Kościoła po latach obojętności religijnej, a w trakcie modlitw chorzy doświadczają uzdrowienia. Nie czyni tego Marcin Zieliński a Bóg i wiara w Niego. Serdecznie zapraszamy!

10. Małżeństwa zapraszamy na weekendowe rekolekcje Wspólna droga. Pomogą one ożywić relację małżeńską oraz wciąż odkrywać plan Boga na małżeństwo. Rekolekcje odbędą się w dn. 27 - 29 października. Zapisy na stronie www.chce.info lub w zakrystii.

11. W sobotę o godz. 17.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji ks. Szymona z racji Jego imienin.

12. Wdzięczni jesteśmy za wszelkie dotychczasowe ofiary, również i za te złożone dziś na tacę, z myślą o bieżących pracach. Bóg zapłać! za Wasze dobre serca.

13. W tym tygodniu serdecznie zapraszamy do pomocy przy grabieniu liści - codziennie od godz. 8.00. Liczymy na zaangażowanie.

14. W uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w naszej bazylice będą sprawowane w porządku niedzielnym. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 12.00. W tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św. Na naszych chełmskich cmentarzach w tym roku Msze św. i procesje o godz. 12.30 przy ul. Mościckiego, a o godz. 12.00 - ul. Lwowskiej. Przypominamy o odwiedzeniu grobów zmarłych kapłanów.

15. W czwartek za tydzień będziemy wspominać Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w bazylice o godz. 7.00, 9.00 oraz 18.00. Procesje na cmentarzach przy ul. Lwowskiej o godz. 12.00, ul. Mościckiego o godz. 15.00.

16. Do zabrania są jeszcze karty wypominkowe. Wypełnione czytelnie prosimy składać do puszki, która znajduje się przy ołtarzu. Różaniec wypominkowy codziennie o godz. 17.15, a w sobotę o godz. 16.15. Będą też trzy Msze św. za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach - 02, 20 i 30 listopada. Serdecznie zapraszamy!

17. Na drugą turę pielgrzymki do Meksyku w dniach 2-11. Lutego 2024r. jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Do końca przyszłego tygodnia istnieje możliwość zapisania się. Szczegóły w zakrystii. Program na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej.

18. Solenizantom nadchodzącego tygodnia, wśród nich jest nasz były proboszcz ks. prałat Tadeusz Kądziołka, życzymy wielu Bożych darów, wszystkim zaś Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.