1. Dzisiaj po Mszach św. młodzież z Ruchu Światło - Życie zaprasza na kiermasz ciast. Zebrane środki umożliwią jej uczestnictwo w rekolekcjach wakacyjnych.

2. Jutro podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlili się uprzedzająco z racji zbliżających się imienin ks. Pawła. Serdecznie zapraszamy.

3. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu jako duchowe przygotowanie do modlitwy o uzdrowienie.

4. We wtorek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej.

5. W środę zapraszamy na comiesięczną modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała. Rozpocznie ją o godz. 17.15 nabożeństwo czerwcowe. Wcześniej w zakrystii można składać intencje modlitewne. Msza św. o godz. 18.00, a następnie modlitwa o uzdrowienie. Zapraszamy!

6. W piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy młodzież szkół średnich do bazyliki na Mszę św. o godz. 8.00. Będzie wtedy możliwość wyspowiadania się. Spowiedź dla uczniów szkół podstawowych od godz. 17.30, a o godz. 18.00 Msza św.

7. W piątek zapraszamy na drogę krzyżową po naszej Kalwarii. Początek o godz. 17.00.

8. W sobotę zapraszamy wszystkich ojców z synami, dziadków z wnukami na Archidiecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn do naszego sanktuarium. Skoro przybędą tu mężczyźni z różnych parafii, niech nie zabraknie i mężczyzn z Chełma oraz Ziemi Chełmskiej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.30 śpiewem Godzinek o Matce Bożej Chełmskiej. W programie m. in. świadectwo Kuby Wachnika - sportowca (siatkarza), modlitwa różańcowa, koncert scholi męskiej z naszego sanktuarium powstałej specjalnie na tę uroczystość, droga krzyżowa, czas na integrację na agapie przy wojskowej grochówce, smacznym bigosie oraz zwiedzanie sanktuarium. Centrum to oczywiście Eucharystia pod przewodnictwem ks. bpa Józefa Wróbla. Szczegóły na plakacie, stronie internetowej i Facebooku. Zapraszamy!

9. Przygotowując się do pielgrzymki zapraszamy do pomocy w koszeniu trawy na terenie sanktuarium oraz plewienia skarpy na Wysokiej Górce. Codziennie w godzinach porannych od 8.00 i po południu po pracy. Kiedy kto może. Po południu prosimy o kontakt z ks. dyżurnym w kancelarii.

10. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.00 podziękujemy Bogu za 5 lat posługi ks. Szymona w naszej wspólnocie. Wdzięczność połączymy z modlitwą o opiekę Matki Bożej Chełmskiej nad realizacją nowych zadań Księdza.

11. W niedzielę za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczymy na prace trwające na terenie sanktuarium. Zostało nam jeszcze 80 tys. długu za malowanie wnętrza bazyliki. Serdeczne Bóg zapłać! wszystkim ofiarodawcom.

12. Przez okres wakacji w dni powszednie nie będzie homilii.

13. Przypominamy wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty o Ogólnopolskiej Pielgrzymce Nauczycieli do Częstochowy w dn. 1 - 2 lipca. Szczegóły na tablicach ogłoszeń.

14. Parafia pw. Rozesłania św. Apostołów organizuje pielgrzymkę na Litwę. Szczegóły na plakacie. Zapisy w tamtejszej parafii.

15. 3 sierpnia z Archikatedry Lubelskiej wyruszy 46. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Jej partnerem będzie Zakon Braci Mniejszych Kapucynów, którzy przeżywają jubileusz 300-lecia ich pobytu w Lublinie. W czasie rekolekcji w drodze będziemy modlić się o powołania do kapłaństwa i zakonów. Od dzisiaj (16 czerwca) rozpoczynamy zapisy w parafiach, które będą trwały do 28 lipca. Można również zapisywać się za pośrednictwem strony internetowej Pielgrzymki. Istnieje również możliwość dojazdu nawet na jeden dzień w wariancie pielgrzymowania Ile możesz. Zachęcamy tych, którzy nie mogą osobiście pielgrzymować, do składania intencji w funduszu Idę z Tobą.

16. Młodzież zapraszamy do uczestnictwa w Spotkaniu Młodych w Garbowie, czyli SMALU-u, które odbędzie się w dniach 21 - 25 sierpnia. W programie konferencje, koncerty, warsztaty, tańce integracyjne i codzienna Msza św. Wyjazd z Chełma organizuje Rejonowy Duszpasterz Młodzieży - ks. Karol Mazur. Serdeczne zachęcamy! Informacje na plakatach przy wyjściu z bazyliki - na półce wyłożone są folderki.

17. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożych łask, wszystkim zaś Parafianom, Gościom, Sympatykom, Pielgrzymom oraz Rodzinom przyjmującym w swych domach Obraz Matki Bożej Chełmskiej szczęśliwego tygodnia po opieką Maryi.