1. Gościmy w naszej wspólnocie ks. Ryszarda Kopra, naszego wieloletniego wikariusza, a obecnie duszpasterza w Stanach Zjednoczonych. Nasz Gość dzieli się dziś z nami refleksją nad Słowem Bożym.

2. We wtorek zapraszamy na spotkanie członków Koła Przyjaciół „Radia Maryja”, także i osoby, które chciałby do tej grupy dołączyć. Początek o godz. 17.30 - modlitwa różańcowa, a po Mszy św. spotkanie w bibliotece.

3. W dniach 11 - 12 lipca Prezydent Miasta Chełm zaprasza na obchody 81. rocznicy Krwawej Niedzieli na Wołyniu. Msza św. w Parafii pw. Miłosierdzia Bożego 12 lipca (w piątek) o godz. 12.00. Szczegółowy program na plakatach.

4. W sobotę 13 lipca zapraszamy na kolejny różaniec fatimski. Początek o godz. 17.30. Prosimy o przyniesienie świec. Będzie można je również nabyć w kawiarence.

5. W przyszłą niedzielę w Parafii pw. Rozesłania św. Apostołów doroczny odpust. Suma odpustowa o godz. 12.00. W wigilię odpustu, czyli w sobotę 13 lipca o godz. 18.00 na cmentarzu parafialnym przy ul. Lwowskiej, będzie odprawiona Msza św. za wszystkich zmarłych spoczywających na tym cmentarzu. Duszpasterze serdecznie zapraszają do wspólnej modlitwy.

6. Na odpust 08. września chcemy przygotować pieśni w wykonaniu scholii męskiej. Zapraszamy zatem mężczyzn lubiących i chcących śpiewać na próbę w sobotę godz. 18.

7. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy cotygodniowy cykl wakacyjnych koncertów organowych na Górze Chełmskiej. Będą się one rozpoczynały o godz. 19.00. Wstęp wolny dzięki sponsorom, m. in. Urzędowi Marszałkowskiemu w Lublinie, Urzędowi Miasta Chełm, Wschodniemu Bankowi Spółdzielczemu w Chełmie oraz darczyńcom indywidualnym. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z tej propozycji spędzenia wakacyjnych wieczorów niedzielnych. Szczegóły na plakatach.

8. 16 lipca w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel w naszym sanktuarium podczas Mszy św. o godz. 18.00 nastąpi uroczyste przyjęcie szkaplerza karmelitańskiego. Osoby, które chciałby to uczynić, szkaplerz mogą nabyć w kawiarence. Tam też znajduje się lista, na którą można się wpisać, aby nasze nazwiska zostały przesłane do Karmelu w Czernej.

9. Jest już nowa księga intencji mszalnych na rok 2025. Msze św. możemy zamawiać w kancelarii parafialnej i zakrystii.

10. Przypominamy, że kapłani posługują w 2 konfesjonałach zamykanych znajdujących się po obydwu stronach wejścia głównego. Drzwi prowadzące do nich są oznakowane.

11. Osoby, które w tym roku wybierają się na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy, mogą zapisywać się w kancelarii parafialnej. Pielgrzymi wyruszą jako Grupa XVII. Przewodnikiem pielgrzymki będzie ks. Mikołaj Dudziński. Ojcem duchownym pielgrzymów będzie ks. Adam Breś z Parafii pw. św. Ducha. Zachęcamy, zwłaszcza młodzież, do tej formy spędzenia kilku dni wakacji jako rekolekcji w drodze. Jest też fundusz pomocy pielgrzymom Idę z Tobą przez złożenie swojej intencji, w której będą się modlić uczestnicy pielgrzymki. W ten sposób, nie mogąc osobiście brać udziału w pielgrzymce, można uczestniczyć w niej duchowo. Informacje szczegółowe dostępne są w kancelarii. Nasi pielgrzymi razem z grupą z Lublina rozpoczną pielgrzymkę 3 sierpnia. Zapisy potrwają do 27 lipca.

12. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Gościom, Parafianom, Sympatykom i Pielgrzymom oraz rodzinom przyjmującym obraz Maryi w swoich domach, szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej. Dziś obchodzimy 78 rocznicę Koronacji obecnej w naszym sanktuarium Ikony Matki Bożej Chełmskiej, której dokonał ówczesny bp lubelski Stefan Wyszyński, który wtedy 07 lipca 1946r wypowiedział te słowa „Wszystkim, którzy na to miejsce przybywać będą z serca błogosławię”. Zachęcamy wszystkich by w dniu dzisiejszym w duchu wdzięczności za dar naszego sanktuarium przejść przed obrazem na kolanach i do tej praktyki zachęcamy zawsze ilekroć będziemy w naszej bazylice.