Ogłoszenia duszpasterskie - 29.11.2015 - I niedziela Adwentu

3. Wczoraj zostały poświęcone opłatki wigilijne, które do mieszkańców naszej Parafii doręczą siostry z Kół Różańcowych. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie a za złożone ofiary przy tej okazji już dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. W odpowiedzi na apel Księdza Arcybiskupa młodzież naszej Parafii przyjmuje dzisiaj przy wyjściu z bazyliki zgłoszenia na intencje modlitwy na Swiatowy Dzień Młodzieży.

5. Wolą i pragnieniem naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa było życzenie, abyśmy byli jedno. Szczególnym miejscem, gdzie ta jedność powinna być zawsze obecna między nami jest liturgia święta. Dlatego tak często Kościół podkreśla, że jesteśmy jedną rodziną Dzieci Bożych.Chcemy przypomnieć podstawowe prawdy, i w tym celu, od dzisiaj, przed każdą Mszą niedzielną usłyszymy krótki komentarz liturgiczny,który przybliży nam istotę liturgii i sposób jej przeżywania.