Concordia - Hildegardowy Instytut Zdrowia w Chełmie

sw hildegardaŚw. Hildegarda - Średniowieczna święta lekarka

7 października 2012 r. Papież Benedykt XVI ogłosi św. Hildegarda z Bingen Doktorem Kościoła powszechnego. Tytuł ten nadawany jest tym spośród świętych, którzy wyróżniali się w swych pismach prawowiernością i wybitną wiarą. Ta Niemiecka święta benedyktynka żyjąca w latach 1098-1179 była wizjonerką, lekarką, pisarką i kompozytorką, a także znawczynią ówczesnych nauk przyrodniczych i należy do jednej z najbardziej fascynujących postaci średniowiecza.. Papież Benedykt XVI podczas środowych audiencji generalnych - 1 i 8 września 2010 r. – przedstawiał historię Jej życia, cytował Jej dzieła porównując tę żyjącą w XII wieku niemiecką mistyczkę z prorokami Starego Testamentu. ". 10 maja 2012 r. Benedykt XVI ogłosił, że św. Hildegarda z Bingen jest święta, i może być czczona przez cały Kościół.

 

W budynku znajdującym się na terenie Ogrodu Różańcowego Bazyliki funkcjonuje Instytut Zdrowia CONCORDIA.

Instytut zajmuje się promocją zdrowego stylu życia w oparciu o naukę Świętej Hildegardy. Zapraszamy do korzystania z konsultacji, porad, wykładów, warsztatów i zakupu produktów.

Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 11:00, w piątki od 16:00 do 18:00 lub w innych godzinach po uprzednim telefonicznym umówieniu się.

Telefon kontktowy: 501-220-901