Mężczyźni w Oblężeniu Jasnej Góry

oblezenie jgOd kilku lat mężczyźni z całej Polski uczestniczą w tzw. Oblężeniu Jasnej Góry. W tym roku przyjmie formę 7-dniową od 20 do 26 września. Obecna sytuacja związana z koronawirusem uniemożliwia pomysłodawcom zorganizowanie pielgrzymki w dotychczasowej formie, dlatego postanowili dostosować formę pielgrzymowania do aktualnych możliwości. Zachęcamy wszystkich mężczyzn do wzięcia udziału w warsztatach przygotowujących do Oblężenia. Codziennie od 20 do 25 września o godz. 18.30 będzie miała miejsce transmisja internetowa konferencji oraz dyskusji panelowych prosto z Jasnej Góry. Codziennie przed warsztatem (od 17:00- 18:30) i po warsztacie (od 20:30 – 22:00) organizatorzy zapraszają do modlitwy w różnych męskich grupach. Modlitwy, konferencje i dyskusje panelowe będą transmitowane przez Internet. Więcej informacji na plakacie w gablocie oraz stronie internetowej oblezenie.mezczyzni.net.

A my, zapraszamy wszystkich mężczyzn z naszej parafii oraz Rycerzy Maryi na wieczorny kulminacyjny moment Oblężenia 26 września o godz. 16.45 do Sali Różańcowej. W programie: modlitwa różańcowa, konferencje online z Jasnej Góry m.in. abpa Grzegorza Rysia oraz wspólna Eucharystia. Osoby gotowe pomóc w przygotowaniu tego wydarzenia w naszej parafii zapraszamy w sobotę 26 września na godz. 10.00 do Sali Różańcowej. Pozostałe informacje u ks. Mateusza.