Mediugorje w Chełmie

mon01ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W MONSTRANCJI Z MEDJUGORJE SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ CHEŁMSKIEJ

Na zaproszenie ks. Proboszcza, od  czwartku 14 stycznia do czwartku 28 stycznia potrwa adoracja Najświętszego Sakramentu w monstrancji Królowa Pokoju z Medjugorie. Matka Boża, objawiając się tam, daje nam pięć kamieni na drogę naszego nawrócenia: Eucharystię, Biblię, różaniec, post w środy i piątki wg możliwości o chlebie i wodzie oraz spowiedź raz w miesiącu. Był to przez Boga dany czas, aby w tych dniach zatrzymać się, pomyśleć i głębiej spojrzeć na swoje życie duchowe. Codziennie zapraszaliśmy na adorację w niedziele w godz. od 13.00 do 16.00, w dni powszednie od 15.00 do 18.00. Początek - Koronka do Bożego Miłosierdzia, zakończenie o godz. 17.30 modlitwą różańcową. Ostatniego dnia w czwartek adoracja  trwała od 15.00 do 21.00 z przerwą na Mszę św. o godz. 18.00 – usłyszeliśmy wówczas podobnie jak  pierwszego dnia nawiedzenia kolejne świadectwo Mariusza Drapikowskiego, projektanta i wykonawcy monstrancji. O godz. 20.30 różaniec. Na zakończenie Apel Jasnogórski. Ks. Proboszcz Andrzej Sternik mówił „Serdecznie zachęcamy. Skorzystajmy w tych dniach z tego szczególnego czasu modlitwy o pokój. Być może podobne wydarzenie nigdy już nie powtórzy się w naszym sanktuarium.”

mon02 Z ogłoszeń duszpasterskich:

„Stowarzyszenie „Comunità Regina della Pace” jest twórcą idei utworzenia na świecie dwunastu ośrodków Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji Pokoju.

Na świecie już w 8 miejscach istnieją ołtarze adoracji Najświętszego Sakramentu wraz z monstrancją z wizerunkiem Matki Bożej.

Aktualnie po Polsce peregrynuje kryształowa monstrancja z Medjugorie, która będzie stanowić główny, najjaśniejszy punkt projektowanego ołtarza adoracji dla Kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu – Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w sanktuarium w Medjugorie.

mon03Od 14 do 28 stycznia br., będzie trwała w naszej parafii i sanktuarium Adoracja Najświętszego Sakramentu w tejże monstrancji. W tym czasie odbędzie się też całonocne czuwanie z 19 na 20 stycznia z rozważaniem Męki Pańskiej i zakończy się modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.

W dni powszednie adoracja trwa w godzinach od 15.00 do 18.00. W niedzielę od 13.00 do 16.00.

mon04Prosimy zapisywać się na poszczególne godziny, aby zawsze ktoś był na adoracji. Zapisy w zakrystii.

Przybycie monstrancji z Medjugorie do naszej parafii i sanktuarium nie jest wcale przypadkowe. To tutaj Króluje nam Matka Boża Chełmska – Matka Jedności. A jedność to synonim pokoju! Dlatego też wobec coraz bardziej narastającego niepokoju w naszej ojczyźnie i w świecie, spowodowanym nie tylko pandemią koronawirusa, chcemy i my „wypełnić” tę monstrancję gorącą modlitwą o pokój w naszych sercach, rodzinach, w naszym mieście, Ojczyźnie i na całym świecie.”