„Pan niech pomnoży liczbę waszą” 1 Tes 3,12a

Przygotowując to wydarzenie nie myśleliśmy, że Pan Bóg przyprowadzi tyle osób. Ale przecież nasze plany są niczym wobec planów Bożych.” – tak skomentował pojawienie się około 450 osób na pierwszym spotkaniu Seminarium Odnowy Wiary 3 kwietnia w Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej ks. Proboszcz Andrzej Sternik.

Po wielu miesiącach rozeznawania, w porozumieniu z Pallotyńską Szkołą Nowej Ewangelizacji przygotowaliśmy w naszej parafii Seminarium Odnowy Wiary. Jest to odpowiedź na głód człowieka za głębokim i regularnym spotkaniem z żywym Bogiem. Wielu z nas chodzi do kościoła latami, nie wiedząc tak naprawdę, czym jest Eucharystia, jak się prawdziwie modlić, co to znaczy w praktyce, że Bóg mnie kocha, jak mocne konsekwencje niesie ze sobą grzech. Po wielu latach bezowocnej modlitwy obrażamy się na Boga, nie mając mocnego fundamentu.

Dlatego jest możliwość to zmienić! Tak jak wiele osób, które przeszły tę szkołę wiary, możesz rozbudzić swoją wiarę. Seminarium Odnowy Wiary skierowane jest do osób od 17 roku życia aż do późnej starości, bo Pan Bóg chce wejść w dynamiczną relację z każdym człowiekiem. Jeżeli więc widzisz, że w twoim życiu od wielu lat nic się nie zmienia, że domownicy narzekają na twoje postępowanie, że twoja wiara stanęła w miejscu, to przyjdź na spotkanie, które odbywa się w każdy poniedziałek o godzinie 19.00 w Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej. Seminarium już się rozpoczęło, ale nie znaczy to że wciąż nie możesz do niego dołączyć. Wiele osób przyjeżdża z okolic Chełma, aby dać się poprowadzić Bogu. Przyjdź i daj Panu Bogu szansę przemienić Twoje serce.