Zakończenie Seminarium Odnowy Wiary

W tym tygodniu zakończyliśmy w naszej parafii Seminarium Odnowy Wiary, które trwało przez ostatnie 3 miesiące. W spotkaniach do końca uczestniczyło blisko 350 osób! W poniedziałek miała miejsce ostatnia katecheza na temat wspólnoty, którą wygłosiła Marta Mendrek. W czwartek zaś przeżywaliśmy uroczyste zakończenie SOW, gromadząc się na Eucharystii pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Kralki, który wygłosił słowo zachęcające do wstępowania do grup parafialnych. Po Mszy Św. miały miejsce liczne podziękowania, a następnie udaliśmy się na agapę, gdzie razem świętowaliśmy i wspominaliśmy ten przepiękny czas.

Owocem seminarium jest powstanie w naszej parafii nowej wspólnoty - Przyjaciele Oblubieńca. W sobotę przedstawiciele tej grupy wyjechali do Lublina do Parafii Wieczerzy Pańskiej, gdzie miał miejsce Dzień Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca. Podczas uroczystego posłania omadlany był pierwszy administrator nowej wspólnoty ks. Paweł Gołofit. Odebrał on również ikonę, która będzie obecna na spotkaniach wspólnoty.