Rekolekcje z postem według świętej Hildegardy


BAZYLIKA NARODZENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY w CHEŁMIE
od 07 do 10 czerwca 2018r.


Założenia
Jednym z zasadniczych elementów nauki Świętej Hildegardy jest post, służący leczeniu zarówno duszy, jak i ciała. Podczas kilku dni postu stosuje się dietę orkiszowo-warzywno-owocową, redukuje dostarczania do organizmu białka i tłuszczy, szczególnie pochodzenia zwierzęcego. Taki jadłospis mobilizuje organizm do wykorzystywania własnych zapasów. Jednocześnie następuje bezpieczne, naturalne oczyszczanie ciała ze zbędnych produktów przemiany materii, mobilizacja do odbudowy oraz przywrócenie witalności. Uproszczony jadłospis, ograniczone zaangażowanie zawodowe, określona aktywność fizyczna  wraz z pogłębioną modlitwą w czasie rekolekcji prowadzą do leczenia duszy, odzyskiwania harmonii, a ta  manifestuje  się przywróceniem pełnej witalności, dobrego samopoczucia i dobrostanu.


Plan  
Podczas rekolekcji każdy uczestnik będzie miał zapewnione:

  1. codzienny udział w Mszy Świętej, specjalnie dla uczestników rekolekcji; ostatniego dnia w Mszy zbiorowej 
  2. codzienny udział w rekolekcjach,
  3. codziennie możliwość spowiedzi,
  4. wykłady z zakresu nauki Świętej Hildegardy,
  5. zakwaterowanie w pokoju wieloosobowym,
  6. codzienne postne posiłki i nielimitowane napoje,
  7. codzienną aktywność fizyczną, gimnastykę, spacery,
  8. zwiedzanie obiektów Góry Chełmskiej
  9. wszyscy uczestnicy rekolekcji z postem według Świętej Hildegardy pozostają pod opieką lekarza.

 

Adresaci:
Zaproszenie do wzięcia udziału w rekolekcjach jest skierowane do zdrowych i pełnoletnich osób obu płci, które chcą się wyciszyć, odzyskać pokój, pogłębić wiarę oraz zapoznać z zarysem nauki Świętej Hildegardy.
Z zaproszenia nie mogą skorzystać osoby chore psychicznie, cierpiące na ostre infekcje oraz ogólnie zły stan zdrowia.

Zalecenia
Przed zarejestrowaniem swojego udziału niezbędne jest uzyskanie akceptacji lekarza rodzinnego do podjęcia postu orkiszowo-warzywno-owocowego oraz powiadomienie organizatora o chorobach przewlekłych. Należy zabrać ze sobą wystarczającą ilość leków zalecanych przez lekarza, wygodny strój, przybory toaletowe, ręczniki, termofor, termos lub kubek do picia.

3 dni przed terminem rozpoczęcia rekolekcji należy bezwzględnie zrezygnować ze spożywania alkoholu, nikotyny, środków odurzających, kawy prawdziwej oraz leków, których zażywanie nie jest konieczne, a także ograniczyć, a najlepiej wyeliminować,  ze spożycia mięso zwierzęce i jego przetwory,  tłuszcze zwierzęce i słodycze. Wskazane jest też obniżenie aktywności zawodowej i wyciszenie.

Koszt
Łączny koszt uczestnictwa w  rekolekcjach z postem wynosi 300 zł. Zaliczka w wysokości 50 zł  wnoszona w czasie zapisu lub na konto parafialne w  Banku Gospodarki Żywnościowej S.A. numer konta: 79 2030 0045 1110 0000 0010 3540 z dopiskiem „Rekolekcje z postem od 07 do 10 czerwca 2018r.”

Za dodatkową opłata jest możliwe skorzystanie z masażu leczniczego.

Zapisz się:
Zapisy codziennie w kancelarii Parafii Bazyliki Narodzenia Najświętszej  Marii  Panny w Chełmie przy ul. Lubelskiej 2. Kancelaria  czynna w dni powszednie (z wyjątkiem środy) w godz. 900-1100, 1600-1730, w soboty w godz. 900-1100. Informacje pod tel. (82) 565 24 75. Zamkniecie listy uczestników 25 maja 2018 r.


Liczba miejsc jest ograniczona do 20. Decyduje kolejność zgłoszeń.